Trabzonspor, 15 milyon Euro hedefli dijital varlık ile sevindirecek

Trabzonspor (#tspor) 5 yılda 15 milyon Euro gelir hedeflediği dijital varlık ile taraftara ve yatırımcılara ulaşmayı planlıyor.

Trabzonspor gelir arttırıcı yeni projelere imza atmaya devam ediyor. Geçen yıl şampiyonluğu kaçırdıktan sonra yeni sezona daha kararlı başlayan Kulüpten yapılan açıklamaya göre yapılan anlaşmayla Trabzonspor yılda 3 milyon getir elde etmeyi planlıyor.

Trabzonspor bu kapsamda Socios ile bir işbirliği anlaşması imzaladı. Taraftar etkileşim ve ödüllendirme platformu olan Socios 'TRA Token' projesi ile kulübün ilk dijital varlığını oluşturdu. Trabzonspor'un ilk üç harfi olan TRA ile Token kelimelirin birleşiminden oluşan dijital varlık ile kripto paralar borsalarının hemen hemen tamamında taraftarlara ve diğer yatırımcılara halka arz gerçekleştirilecek.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Trabzonspor Kulübü Genel Müdürü Sinan Zengin, taraftarla bağları güçlendirecek bu projeyle "Finansal alanda ciddi getirileri olacak" dedi.

Zengin, TRA Token olarak toplam 10 milyon adet arz gerçekleştireceğiz. İlk halka arz, satış fiyatımız 8 lira olacak. Tokenlarımızın tamamını bir seferde arz etmeyeceğiz. 22 Eylül'de ilk token arzımız olacak ve sadece 625 bin adet ile başlayacağız. Projenin dünyadaki uygulamalarına da baktığımızda benzer modelle ihraç yapıldığını, Barcelona'da, Madrid'de, Paris'te, Roma'da yapılan arzlarda fiyatların ilk arzdaki sabit fiyata göre çok daha yukarılara çıktığını görmekteyiz.

5 yılda bu arzların tamamını gerçekleştirip 15 milyon avro gibi bir Token satışı geliri hedefledik. Çok ciddi bir rakam. Büyük sponsorlukların yıllık bedelleri, Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan katılan ülke takımlarımızın elde edeceği rakamlar ortada.

Dijital alanda yaptığımız atılımla elde edilecek gelir gerçekten de çok ciddi bir tutar. Umut ediyorum bunu başarabiliriz. Bunun yanında TRA Token sahibi olacak taraftarlarımız ve diğer yatırımcılarımız da çok yüksek bir gelir de elde edebilecekler." şeklinde konuştu.

https://www.canliborsa.site/haber/trabzonspor-kripto-para-cikartiyor-tra-token

Anlaşmanın toplamda 5 yıllık olacağını belirten Zengin, taraftarların ve diğer yatırımcıların, "Telefon ve internet üzerinden Socios.com ve kripto para borsalarına ulaşarak rahatlıkla satın alabilecek" dedi.

https://www.canliborsabist.com/tspor-canli-izle