Tolunay Kafkas'ın çalıştıracağı takımı belli oldu

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kardemir D.Ç. Karabükspor, teknik direktör Tolunay Kafkas ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Tolunay Kafkas'ın çalıştıracağı takımı belli oldu

Kafkas, transfer konusunda önemli isimleri en kısa zamanda kadroya katacakları müjdesini verdi. Metin Türker Tesisleri’nde mevcut Başkan Taner Canyurt ve önümüzdeki genel kurulda başkan olması beklenen Murat Yolbulan ve Çağrı Güleç’in de katıldığı imza töreninde Tolunay Kafkas Karabükspor’a 2 yıllık imzayı attı. İmza töreni öncesi kısa bir konuşma yapan Taner Canyurt, Karabükspor’u iki yıl çalıştırmak üzere Tolunay Kafkas ile anlaştıklarını belirterek, Kardemir D.Ç Karabükspor’un başarısı için elimizden geleni yapacağız. İnanıyorum ki, değerli hocamız gerek sportif gerekse beyefendi kişiliği ile buraya en iyi hizmeti vereceğini düşünüyorum. Türk futboluna ve Karabükspor’a hayırlı olsun" dedi. Tolunay Kafkas ise transferinin gerçekleşmesini sağlayan Mustafa Yolbulan ve Murat Yolbulan’a teşekkür ederek, "Çok büyük bir emek sarf ettiler. Çok isteyerek bu şehre geldim. Umuyorum, her şey başlarken güzel başlıyor ve çok uzun yıllar Karabüskpor’a hizmet ederiz. Çok mutluyum ve iyi bir Karabükspor oluşturacağız. Önemli işlere adım atacağımızın sözünü şimdiden vermek istiyorum. Beni buraya getiren herekse teşekkür ediyorum. Bu önemli camiaya layık olurum. Yardımcılığımı Orhan Çıkrıkçı, Muzaffer Bilezer ve Dursun Genç yapacak. Suat hocamız da bizle olacak ve kaleci hocası da alarak bunun ismini açıklayacağız" diye konuştu.

Transfer konusundaki soruları cevaplandıran tecrübeli teknik adam, "Oyuncu konusunda kulüp yetkilileri gerekli açıklama yapar. Transfer çalışmalarımız var ve önemli oyuncular Karabükspor’a katılacak. Laf ağızdan çıkıncaya kadar sizi çıktıktan sonra herkesin. Onun için transfer zor bir iş ve dikkatli konuşmak lazım. Daha önce gerekli raporumuz var ve hepsi çalışılmış bir transfer var. Bu transferlerimizin hepsi çok kısa zamanda gerçekleşecek. Herkesin bildiği gibi belli mevkilerde ciddi sıkıntılar var. Nokta transferleri de yapacağız" dedi.

Kafkas, daha sonra iki yıllık sözleşmeye imza atarken, yarından itibaren Gerede’de kamp yapan yeni takımın başına geçecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir