TFF'den sevindiren U20 kararı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve FIFA, 20 Yaş Altı Dünya Kupası karşılaşmalarını çocukların ücretsiz izleyebileceklerine dair karar aldı.

TFF'den sevindiren U20 kararıTurnuvanın düzenlendiği şehirlerde yapılan maçlara seyirci ilgisinin az olduğunu tespit eden FIFA ve TFF yetkilileri, maçları daha fazla seyircinin izlemesi amacıyla çalışma başlattı.

Alınan karara göre 12 yaşından küçük çocuklar, yanlarında ebeveyn veya akrabalarıyla stada gelerek maçları ücretsiz izleyebilecek. Çocukların futbol sevgisini geliştirmek için alınan kararla stadyumların doluluk oranlarının da arttırılması hedefleniyor.

Alınan karar, 28 Haziran'da Trabzon ve Gaziantep'te oynanacak karşılaşmalarla başlayacak. Çocukların ebeveyn veya akrabalarıyla maçlara girmelerinde belirlenen kurallar şöyle:

"12 yaşından küçük çocuklar yanlarında ebeveynleri, akraba veya büyükleriyle (en fazla 2 kişi) stada ücretsiz girebilir. Bu kişilerin biletleri sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde TFF ve FIFA tarafından karşılanacaktır. Biletler stadyumdaki ilk maçtan 2 saat önce 15.00 veya 16.00'da başlayacak ve ikinci maçın 30. dakikasına kadar dağıtılmaya devam edilecektir. Stadyumda tek maç varsa o maçın 30. dakikasında başvuru noktası kapanacaktır. Biletlerin teslim alınması sırasında nüfus cüzdanının gösterilmesi zorunludur. Bilet alındıktan sonra stada giriş yapılması gerekmektedir. İlgili biletler o maç günü için belirlenecek kapasiteyle sınırlıdır."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir