'TFF, Trabzonspor’un hakkını teslim etmeli'

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın UEFA’dan ceza almalarının Türk futbolu adına üzüntü verici olduğunu belirterek, "Artık TFF tüm Türkiye’deki futbol sevenleri daha fazla üzmemeli ve Trabzonspor’un hakkını da teslim etmelidir" dedi.

'TFF, Trabzonspor’un hakkını teslim etmeli'

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevçi Gümrükçüoğlu, UEFA’nın Fenerbahçe ve Beşiktaş hakkında vermiş olduğu disiplin cezaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Gümrükçüoğlu, durumun Türk futbolu açısından üzüntü verici olduğunu ifade ederek, "Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüplerinin böyle bir sonuca mazur kalmalarına Türk futbolu adına, Trabzon halkı adına Türkiye’de futbolu seven herkes adına tabii ki çok üzüldük. Ama şunu hemen ilave etmek lazım bir hususa daha üzüldük.

Hak ve adalet için yapılan araştırmalarda UEFA bu sonucu kaçınılmaz olarak ortaya koyduğunda göre daha öncesinde ülkemizin Türkiye futbol federasyonu kuruluşu araştırıp neticeye bağlamalıydı. Artık TFF tüm Türkiye’deki futbol sevenleri daha fazla üzmemeli ve Trabzonspor’un hakkını da teslim etmelidir. UEFA’nın bu doğrultuda aldığı kararlarına da uymalıdır. Trabzonspor’un 2010-2011 futbol sezonunun Süper Lig şampiyonu olduğunu ve kupasını tescil ile birlikte teslim edecektir" diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.