TFF, Fethiyespor'a 'Yüze Atatürk' cezasında geri adım attı

Yüce Atatürk” yazılı tişörtlerle sahaya çıktıkları için Fethiyespor’a ceza vermeye kalkışan TFF Türk milletinin tepkisi üzerine geri adım attı..

TFF, Fethiyespor'a 'Yüze Atatürk' cezasında geri adım attı

'Yüce Atatürk' yazılı tişörtlerle sahaya çıktıkları için Fethiyespor’a ceza vermeye kalkışan TFF Türk milletinin tepkisi üzerine geri adım attı.. PFDK, F.Bahçe maçında seremoniye, “Yüce Atatürk” yazan tişörtlerle çıktığı gerekçesiyle TFF’nin Disiplin Kurulu’na sevk ettiği Fethiyespor’a ceza vermedi. Vatandaşların büyük tepkisini çeken olayda milletin iradesi kazandı. TFF’den Ege temsilcisi için alınan kararla ilgili yapılan açıklamada, “Türkiye Kupası müsabakasında futbolcuların mesaj içeren tişört giymeleri suretiyle talimatlara aykırı hareket nedeniyle sevk yapılmış ise de disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından, ceza tayinine yer olmadığına karar verilmiştir” denildi. Aynı müsabakada sportmenliğe aykırı açıklamalarda bulunduğu gerekçesiyle PFDK’ya sevk edilen yönetici Ö. Özkan Gümüş için de disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından ceza tayinine yer olmadığı belirtildi.
TFF mahkemelik!
Ankara Barosu’na kayıtlı Avukat Veysel Kırıcı, Cumhuriyet Başsavcılığı’na TFF’nin 15 yöneticisi hakkında suç duyurusunda bulundu. Kırıcı yaptığı açıklamada, “TC Anayasası’na, Türk Ceza Kanunu’nun 257. ve 267. maddelerine ve 5186 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Kanunu’na muhalefet eden sorumluların cezalandırılması amacıyla kamu davası açtım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir