Terazide Fener ağır basıyor

Ziya Şengül: GS derbilerindeki Saracoğlu faktörü Beşiktaş’a karşı geçerli değil ama Fener maçı alır.

Terazide Fener ağır basıyor

Çünkü Kuyt, Sow, Webo, Emenike gibi silahları var. Güven Taner: Favori Fener görünüyor. Ama maçın senaryosunu Beşiktaş'ın performansı yazar. Topu çabuk ve doğru kullanmaları çok önemli.
STARSPOR YAZARLARI, YILIN SON DERBİSİ ÖNCESİ EZELİ RAKİPLERİ MASAYA YATIRDI
Fenerbahçe Saracoğlu’ndaki 12. adam topluluğu ile hem avantajlı hem de maçın favorisi. Fener’in Galatasaray derbilerindeki Saracoğlu sendromu Beşiktaş’a karşı geçerlilik kazanmıyor. Fener maçı kazanır. Çünkü gol yollarında önemli oyunculara sahip. Kuyt, Sow, Webo, Emenike rakip kalelere her an gol atabilecek kapasitede. Bu yüzden Fener maçın favorisi. Beşiktaş’ın da önemsenecek artıları var. Son maçlardaki çıkışı ile Oğuzhan, olağanüstü performans sergiliyor. Artı gol pası veriyor ve goller atıyor. Üstüne üstlük Beşiktaş takım oyununa daha fazla özen gösteren, Fenerbahçe  ise bireysel yetenekleri ile gol yollarında başarılı gözüken bir takım.
-Ziya Şengül-
Beşiktaş için bir sırat köprüsü geçişi başlıyor. Yalnız Fenerbahçe değil, arkasından Sivas ve Kasımpaşa maçları var. Üçte üç yapması demek, çok şey demek. Bu amaca götürecek yol, takım oyununa tempo kazandırmaktan geçiyor. Hız içinde gösterilecek çabukluklar Beşiktaş'ı hedefine taşır. Topu sallanmadan çabuk ve doğru kullanmak Beşiktaş'ın ihtiyacı. Bunu öncelikle Fernandes, G.Töre ve Oğuzhan'ın topu gevelememesi ve dayanıklılık göstermesi sağlar. O zaman oyunun iki yönü de başarıyla oynanır. Beşiktaş böyle kazanır. Maçı ve hatta ligi. Favori Fener görünüyor. Ama maçın senaryosunu Beşiktaş'ın performansı yazar. Üç sonuç da olur. -Güven Taner-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *