Süper Lig'de bir istifa daha

Yenilginin ardından görevinden ayrıldı...

Süper Lig'de bir istifa daha

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Uğur Tütüneker, 3-2 yenildikleri Kardemir Karabükspor maçının ardından istifa etti.

Tütüneker, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, "Taraftarlara ve sizlere teşekkür ediyorum. Görevi bıraktığımı söyledim. Bir daha geri dönmem. Varsa bir hatamız hakkınızı helal edin. Ben canı gönülden helal ediyorum" dedi.

Torku Konyaspor'da göreve başlayalı 1 yıl 1 hafta olduğunu anlatan Tütüneker, "Güzel günler de oldu. Takım çok kötü değil. 16 puanda. İlk yarı için 20-21, ikinci yarı için ise 40-42 civarı puan hedefliyorduk. Bu puan ligde tutar demiştik. Konyaspor'a başarılar diliyorum. Bu bir karardır. Herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"HAKEM HATALARINDAN DOLAYI İSTİFA ETTİ"
Torku Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, Yönetim Kurulu olarak, son durumu değerlendirip Konyaspor için en doğru kararı vermek durumunda olduklarını söyledi.

Şan, Kardemir Karabükspor'a 3-2 yenildikleri ve teknik direktör Uğur Tütüneker'in istifasıyla sonuçlanan maçın ardından yaptığı açıklamada, karşılaşmaya kötü başladıklarını ve talihsiz goller yediklerini belirtti.

Birkaç haftadır hakemlerden yana muzdarip olduklarını ifade eden Şan, bugün ise yedikleri 3. golün net ofsayt olduğunu savundu.

"Bu haksızlıklar karşısında hocamız istifa etti. Yönetim kurulu olarak, son durumu değerlendirerek Konyaspor için en doğru kararı vermek durumundayız" diyen Şan, şunları kaydetti:

"Hakemler sayesinde Konyaspor krize sürüklenmektedir. Bugüne kadar birçok sıkıntılar yaşadık ama şu anda bunu tüm spor camiası görsün. Hakem hatasının nelere sebep olabileceğini Konyaspor'da görsünler. Bir haftadır aleyhimize hatalar yapılıyordu. Bugün bardağı taşıran son damlaydı. 3-3'ü yakalasaydık yine bir şekilde 4. gol olacaktı kalemizde. İyi hakemler var ama bu hakemlerin Konyaspor'a rast gelmesi bizim şanssızlığımız. Hoca bırakmak durumunda kalıyor, takım düşme potasında… Böyle takımın kaderiyle oynanmaması gerektiğini düşünüyorum. Konyaspor, taraftarları müsterih olsun. Konyaspor bu krizden çıkmasını bilecektir. Bu saatte maç falan oynanmaz. Oynanırsa bu şekilde oynanır. Hakemler de hata yapar, futbolcular da sakatlanır. Futbolcular oynamakta zorlanmış. Buna bir de hakem hataları eklenince mağdur olan Konyaspor oldu."

Şan, Tütüneker'in istifasını Yönetim Kurulunun toplanıp değerlendireceğini dile getirdi. Soyunma odasında Tütüneker ile konuştuğunu anlatan Şan, "Hocaya, 'Neden böyle karar verdin. Konuşsaydık' dedim. 'Böyle olması gerekiyordu' dedi" diye konuştu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *