Süper Kupa'nın biletleri sosyal paylaşım sitesinde karaborsaya düştü

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak olan Süper Kupa maçının biletleri kısa zaman önce Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından satışa sunulmuştu. 2 saat gibi kısa BİR sürede tükendiği belirtilen maç biletleri sosyal paylaşım sitelerinde karaborsa satışa çıktı. 100 ve 30 liralık biletlerin 3000 ila 600 lira arasında değişen fiyatlarla satıldığı ileri sürülüyor.

Süper Kupa'nın biletleri sosyal paylaşım sitesinde karaborsaya düştü

11 Ağustos Pazar günü Kayseri Kadir Has Stadı'nda Galatasaray ile Fenerbahçe karşı karşıya gelecek. Geçen ay sonunda maçla ilgili olarak TFF biletleri satışa çıkarmıştı. Saat 20.30'da başlayacak karşılaşmanın bilet fiyatları 1. kategori 100, 2. kategori 80, 3. kategori 30 TL olarak belirlenmiş ve internet üzerinde satışa sunulmuştu. Ancak biletler 2 saatlik gibi kısa zamanda tamamen tükendiği ileri sürülmüştü.

Kısa sürede tükenen maç biletleri taraftarları şaşırtmıştı. Maçı stadyumda izlemek isteyen taraftarlar bilet bulmak için çalışıyor. Ancak maç biletleri sosyal paylaşım sitelerindeki duyurularla satışa çıktı. Karaborsaya düşen biletlerin satış bedeli ise 300 ila 600 lira arasında değişiyor. Yaz ayında oynanacak olan karşılaşmaya ise en fazla gurbetçilerin ilgi gösterdiği öğrenildi.

Öte yandan Kayseri Emniyet Müdürlüğü, Süper Kupa maçı ile ilgili maç günü ve öncesinde stadyum etrafında karaborsa bilet satışı yapılmasına müsaade etmeyeceğin açıklamıştı. Emniyet, karaborsa bilet satışını engiellemek ve bu kişiler hakkında işlem yapmak amacıyla özel ekip kurduğunu duyurmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir