Süper Kupa maçı karelerinden notlar

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadı'nda Süper Kupa heyecanı hakem Bülent Yıldırım'ın düdüğü ile başladı.

Süper Kupa maçı karelerinden notlarSelçuk Yula için saygı duruşu  ve ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla seremoni tamamlandı. Bu sırada yeşil zemin üzerinde Galatasaray , Fenerbahçe ve Türkiye Futbol Federasyon'nun dev bayrakları açıldı. Maçta kale arkasında iki yardımcı hakem daha görev yaptı. 

5 BİN GÜVENLİK PERSONELİ GÖREV ALDI

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanana Süper Kupa maçı için 3 bin 800'ü polis olmak üzere 5 bin güvenlik personeli görev aldı. Öğle saatlerinde stada gelen güvenlik görevlileri, toplantılar yapıldıktan sonra stattaki görev yerlerini aldı. Polis, stat dışında geniş önlemler alarak özellikle takımların giriş ve çıkış yapacağı bölümlerde araç bulundurmadı. Taraftarın girmesine de müsaade etmedi. Takımlar otellerden polis eşliğinde statta intikal ettirildi. 

HER İKİ TAKIM TARAFTARI DA STADI DOLDURDU

Maçın başlamasına 4 saat kala taraftarın tribünlere girişine izin verildi. Tribün giriş kapısında görev yapan özel güvenlik ve polis maytap, meşale, bozuk para ve benzeri eşyaların içeri alınmasına izin vermedi. Yaklaşık 15 bin kadar Fenerbahçe taraftarı ile 15 bin kadar da Galatasaray taraftarı tribünlerdeki yerlerini alarak takımlarını maç boyunca destekledi. 

TÜRKİYE KAYSERİ'YE AKIN ETTİ

Fenerbahçe Galatasaray derbini için adeta Türkiye Kayseri'ye akın etti. Kayseri'nin çevre illerinden çok sayıda taraftar geldi. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Gaziantep, Diyarbakır gibi şehirlerden de sabah saatlerinde şehre ulaşan taraftarlar, polisin gösterdiği bölgelerde ihtiyaçlarını gidererek alışveriş yaptı. Maç saatine doğru ise stadyuma gelerek tribündeki yerlerini aldı. 

2 BAKAN MAÇI İZLEDİ 

Süper Kupa derbisini iki bakan birlikte izledi. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız maçı protokol için oluşturulan locadan izledi.  

AZİZ YILDIRIM VE FATİH TERİM MAÇI LOCADAN İZLEDİ

Fenerbahçe Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım, maçı kendisine ayrılan 114 numaralı locadan izledi. Fatih Terim ise cezalı olması nedeniyle maçı locadan takip etti. 

KUPAYI EFSANE KAPTANLAR GETİRDİ

Süper Kupa'yı yeşil sahaya Fenerbahçe ile Galatasaray'ın eski takım kaptanları getirdi. Efsane takım kaptanları Oğuz Çetiner ve Cüneyt Tanman kupayı birlikte tutarak seremoni yapılacak alandaki yerine getirdi. Her iki takım kaptanına da plaket verildi. 

SELÇUK YULA'YA VEFA 

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan Süper Kupa maçı için haftalar önce akredite yaptıran eski futbolcu Selçuk Yula, hayatını kaybetmeseydi bu maçı izleyecekti. Yula, için Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) vefa örneği göstererek, basın tribününde onun için ayrılan masadaki bölümü çiçekle süsledi. Selçuk Yula'nın fotoğrafının da bulunduğu bölümde "Kalbimizdesin" ibaresi yazıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir