Süper kavga

Kulüpler Birliği toplantısında büyük gerilim...

Süper kavga

Yargıtay kararlarının ardından ilk kez yapılan ilk Kulüpler Birliği toplantısı, oldukça gerilimli geçti... Sinirlerin çok gergin olduğu toplantıda, özellikle Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören arasındaki tartışma damga vurdu. Tartışmaya Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz da dahil oldu. Bordo-Mavili ekibin başkanı Hacıosmanoğlu'nun 'Adalet istiyoruz' isyanına karşılık Demirören'in "Soruşturma bizim açımızdan bitti" sözleri; ortalığı yangın yerine çevirdi. İşte Kulüpler Birliği toplantısında geçen sert diyaloglar:
HACIOSMANOĞLU: "Biz sadece adalet istiyoruz. Bunun için uğraş veriyoruz. Ama siz, yasalar ve talimatlar çıkartarak olayı temize çıkartıyorsunuz. Düzgün ve temiz bir sistemin oluşması gerekiyor. Bu konuda herkesin üstüne düşen sorumluluğu yapması gerekir. (TFF'nin 'Bizim için soruşturma kapandı' açıklamasına ithafen) Yangından mal kaçırır gibi neden hemen böyle bir açıklama yapma gereği duydunuz? Derdiniz nedir, amacınız nedir? Bu kadar tapeyi polisler ve savcılar mı uydurdu? Onlar mı yazdı? UEFA ondan mı bu kadar ceza verdi? UEFA, ortadaki mevcut durum paralelinde ceza verdi. Şike yapıldığı Yargıtay tarafından onandı. Yine söylüyorum bizim tek derdimiz adalet."
DEMİRÖREN: "Yargılama bizim açımızdan bitti. Ancak yeni deliller çıktığı takdirde yeni bir sorgulama yapılabilir. İlgili kurullarımız konuyla ilgili gereken kararı verdi. Tahkim Kurulu da onayladı. Bizim için süreç bitmiştir. Mevzuat paralelinde her türlü şeyi yaptık. Yargılama tamamlandı. Ancak yeni deliller ortaya çıkarsa gereken yapılabilir."
ODYAKMAZ: "Yeni deliller var. Biz de zamanı gelince bu delilleri ortaya koyacağız. Herkes tüm gerçekleri görecek. Yeniden yargılama yapıldığında bu tapeleri ortaya çıkaracağım."
HACIOSMANOĞLU: "Bu yeni delillerle bizi kastediyorsanız eğer biz temimiz. Elinizde böyle deliller varsa hemen ibra edin. Bu deliller ışığında da yeniden yargılama yapılsın. Biz hakkımızın peşinden koşuyoruz. O sezon kupa bizim hakkımızdı. Er ya da geç hakkımızı alacağız."
Habertürk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir