Sow 'iftar yaptı sahaya girdi' iddiası

Maçı naklen yayınlayan Avusturya kanalı ORF'nin spikeri, Sow'la ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı. Senegalli golcünün, devre arasında orucunu açtıktan sonra sahaya girebildiğini öne sürdü.

Sow 'iftar yaptı sahaya girdi' iddiası

Maçı naklen yayınlayan Avusturya kanalı ORF'nin spikeri, Sow'la ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı. Senegalli golcünün, devre arasında orucunu açtıktan sonra sahaya girebildiğini öne sürdü. Fenerbahçe'nin teknik patronu Ersun Yanal kadrosunu tahtaya yazarken, Webo'ya ilk 11'de, Moussa Sow'a kulübede yer verdi. Karşılaşmayı canlı yayınlayan Avusturya kanalı ORF'nin spikeri bu durumla ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı. Sow'un oruç tuttuğu biliniyordu ama bu maçın olduğu günü es geçeceği belirtilmişti. Oysa Avusturyalı spiker şu yorumu yaptı: "Yedek kulübesinde Webo'dan daha genç ve daha iyi bir golcü var fakat Ramazan olduğu için oynamıyor. Devre olduğunda güneş batacak, gıda alıp güçlendiğinde oyuna girebilir."
Penaltıyı o yaptırdı
Maçın başında yapılan bu yoruma paralel olarak ikinci yarıda Sow oyuna girince spiker, "Devre arasında orucunu açmış olmalı" ifadesini kullandı. Bu arada Senegalli futbolcu oyuna dahil olduktan sonra müthiş etkiliydi. Bir topu direkten dönen Sow, uzatma dakikalarında ceza sahasına gönderdiği ortayla penaltıyı yaptıran isim oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir