Şota: "Mancini umursamaz"

Kasımpaşa ile geçtiğimiz sezonun da üzerine koyarak başarılı performans sergileyen Şota Arveladze, Galatasaray maçı öncesi çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kasımpaşa ile geçtiğimiz sezonun da üzerine koyarak başarılı performans sergileyen Şota Arveladze, Galatasaray maçı öncesi Sabah'a birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu. Galatasaray'ın Real Madrid yenilgisinin üzerinde duran Şota,"Real Madrid gibi takımların eksiklerinin olduğu ya da olmadığına bakılmamalı. Onlar farklı bir kalite. Mancini Galatasaray ile elinden geleni yapıyor. Üzerinde olan baskıyı umursadığını da düşünmüyorum. Mancini gibi bir isim baştayken o kişiye ne baskı yapabilir ne de etkileyebilirsiniz. O sahada oynanan futbola bakar. Futbolcuyken de baskılardan etkilenmezdi. Inter'de, M.City'de de şampiyonluk yaşamadığı zamanlar olmuştu. Ama sonunda başardı" dedi.

Akçay ayakta alkışlanmalı

Trabzonspor 'un Avrupa başarısı hakkında da konuşan Şota Arveladze,"Mustafa Reşit Akçay harika bir başarı elde etti. Daha önce Trabzonspor gruplardan hiç çıkmamışken, şimdi rekorlar kırıyor. Akçay'ı ayakta alkışlamak lazım. Trabzon tarihinin en iyilerinden. Avrupa'da daha da devam edecektir. Türkiye'nin başarısı beni mutlu ediyor. Mustafa Akçay istendiğinde neler başarılabileceğini herkese gösterdi. Trabzon'un şu an görülen tek eksiği tribünlerin dolmaması" dedi.

46 bin kişinin önünde jübile yaptım

Arveladze 'nin jübile maçında futbol oynadığı arkadaşlarından oluşan karmayla, Gürcistan Milli Takımı karşılaşmış ve tribünlerde 46 bin kişi yerini almıştı. Türkiye'de böyle kalabalıklarla fazla karşılaşamadığını söyleyen Shota, "Türkiye'de F.Bahçe'ye karşı oynadığımız maçlarda sanırım böylesi kalabalık oluyor. G.Saray maçında da stadyum tam dolmamıştı. Olimpiyat Stda'nın durumu ise zaten ortada" diye konuştu.

Gençken oyunculuk yaptım

Ailesinin sinemacı olduğunu söyleyen 40 yaşındaki Şota,"Dedem Gürcistan'ın ilk sesli filmini çekmişti. Teyzem de tiyatrocu. Senarist olanlar da var. Ailemde sinemaya gönül vermiş çok insan bulunuyor. Küçükken ben de filmlerde oynamıştım ama ileride sanırım tekrar bu işin içinde olmam. Bir defasında da reklamda rol almıştım" şeklinde konuştu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *