Şok iddia! Hakem raporu değişti!

Tartışmalı Kasımpaşa - Beşiktaş maçının ardından Fikret Orman açıklamalarda bulundu.

Şok iddia! Hakem raporu değişti!

Tartışmalı Kasımpaşa - Beşiktaş maçının ardından Fikret Orman açıklamalarda bulundu.

Kazanmayı amaç edinmiş bir kulübün başkanı olarak karşınızdayım. Dün akşam Kasımpaşa maçında, hakem karşılaşmada hak ve şeref kavramlarını tamamen yok edecek bir uygulama göstermiştir. Emeği hiçe sayarak Beşiktaş'ımızın katledilmesine neden olmuştur. Dün oynanan maçta Beşiktaş, Galatasaray maçında olduğu gibi, o süreçten başlayarak tüm spor kamuoyunun gördüğü gibi kulübümüzün üzerine bazı oyunlar oynanmaktadır. Tüm camia olarak kenetlenmişken, stadımız yapılırken Beşiktaşlı gibi görünüp saman altından su yürütenlerin yarattığı bir kaos ortamı var.

Beşiktaş krizden çıkmış, stat izinlerini almış ve tekrar şanlı tarihimize yakışacak şekilde harekete geçmiştir. Tüm bunlar devam ederken ilk önce Galatasaray maçında ortaya çıkmış ve güvenlik ihlalleriyle ilgili stadımız dört maç kapatılmış. Bu süreç tam biterken Kasımpaşa maçıyla yeni bir kaos ortamı başladı.

"Hakem kural hatası yaptı"

Dün hakem bir kural hatası yaptı. Rakip oyuncu elindeki topla bizim oyuncumuzu engelledikten sonra hakem düdük çalmıştır. Bu tüm kamuoyunun önündedir. Şimdi hakemin raporunda bunun değiştiği gözlemlenmektedir. Halbuki görüntüler ortadadır.

Dün yine Galatasaray maçında ikinci bir top girdi. Hakem topa atarak oyunu devam ettirmiştir. Hakem raporunda da bunu yazmamıştır. Böyle konular, kulüplerden itiraz geldikten sonra hakemden ek rapor istenir. Hakem bununla ilgili ek rapor verir. Fakat bizim maçımıza baktığınızda, hakem ne hikmetse 90 dakika bitmiş, yarım saat içinde raporunu yazmıştır. Hem de kendisi için kural hatası olmayan normal olan bir şeyi yazmıştır. MHK Başkanı da dünyanın neresinde görülmüş ben bilmiyorum. Çıkmış kanallara hakemin kararının arkasında olduğunu söylemiştir. Kulübün neden dolayı itiraz ettiğini bilmeden bu açıklamayı neden yaptı? Bu açıklama için TFFden izin aldı mı? Bunların açıklığa kavuşması lazım. Biz kimsenin hakkına tecavüz eden bir kulüp değiliz. Kimsenin de hakkı bize geçsin istemeyiz.

Bizim hakkımız yendi. Bu bir değil, iki değil. Bütün hakem hcaları televizyonda olayları değerlendirdi. Selçuk Dereli, Mustafa Çulcu, Amet Çakar, Muhittin Boşat, Serdar Tatlı. Herkes olayın kural hatası olduğunu söyledi. İki top sahada olduğu zaman hakem oyunu durdurur. Markus Merk bunu beyan etti. Doğru söylüyor. Burada bir sıkıntı yok.

"101. yılda yediğimiz golü yemeyeceğiz"

Bektaşi'nin çok güzel bir lafı vardır: Demişler ki Bektaşi'ye neden namaz kılmıyorsun. Ben kuranın gereğini apıyorum demiş. Hayır demiş. Bak burada namaza yaklaşma yazıyor. PArmağını kaldırdıktan sonra içkiliyken namaza yaklaşmayın yazıyordur. İki topun sahada olduğu andan bahsetmiyoruz. Topun oyuncu tarafından eline aldıktan sonradan bahsediyoruz. O 101. yılda yediğimiz golü bir daha yemeyeceğiz. Buradan Cumhuriyet savcılarımızı göreve davet ediyorum. Kedi girdiğinde arkasından beş kişi koşuyor. Gelmiş benim oyuncuma vurmuş. Yine müdahale yok. Kasımpaşalı oynucular adamı çevirmişler, yine müdahale yok. Biz Galatasaray maçında neden bu cezayı yedik? Şu anda benim oyuncuma tekme atılıyor. Benim oyuncum darp ediliyor. Kimse bunu konuşmuyor. Bizde oynanan maçta kimseye müdahale edilmemiş.

"Maç tekrar oynanmalı"

Bu mudur adalet? Vuran adam Beşiktaşlı olsa ne olur? Bu nasıl bir taraftardır ki daha karakola düşmeden bütün fotoğrafları servis edilmiştir. Kimse bunları yemez. Kimseden özel bir muamele istemedik. Adil olunmasını istiyoruz. Maç tekrarlanmalıdır. olay kontrolden çıkmıştır. Adalete olan güvenimiz her zaman tamdır. Biz kimsenin hakkının peşinde değiliz. Doğru ve adaletin peşindeyiz. Günahtır, ayıptır. Biz gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız. Bütün maçlarımızı deplasmanda oynayacağız. Beşiktaş'ın sıfır olan sponsorluklarını nerelere götürdüğünü herkes görüyor. Ancak yine yeni bir operasyon yapıldı. Artık susacak durumumuz kalmadı. Artık çok sert tepki vereceğiz. Görevini yapanlar ya görevi bıraksınlar ya da adam gibi görev yapsınlar, o koltukları bıraksınlar. Gerekli girişimleri adalet çerçevesinde yapacağız. Ne sebep vardır ki, hakem maçtan bir saat sonra raporunu yazmış olsun, okunmuş olsun ve MHK, hangi kurul üyeleriyle konuşup bir karar vermiştir. Üslubumuzu bozmadık. Ama bize yapılanlar bir değil, iki değil, üç değil. Artık su testisi çatlamıştır. Hiçbir zaman bize özel bir karar verilmesini talep etmedik. Bizim derdimiz hak ve adalet üzerine kuruludur. Eğer hakkı çiğneyen bir federasyon olduğunu düşünürsek onun da karşısında dururuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir