Şimdi ise o bir dünya yıldızı

Dünyanın en önemli yıldızları arasında gösterilen Real Madrid'in Türk oyuncusu Mesut Özil, bir zamanlar okul takımındayken arkadaşları tarafından küçümseniyordu.

Şimdi ise o bir dünya yıldızı

Schalke Futbol Okulu Gesamtschule Berger Feld'de öğretmenlik yapan Jochen Hermann, 24 yaşındaki yetenekli oyuncunun o dönemde pek bir gelecek vaat etmediğini ama kendisinin ona güvendiğini belirtti. Arkadaşları tarafından küçümsenen Özil'in, Schalke takımına girebilmesi için çok uğraş verdiğini kaydeden Hermann, şimdi haklı çıkmanın gururunu yaşıyor.

Mesut Özil'in beden eğitimi öğretmeni Jochen Hermann, yıldız oyuncunun hem yetenekli hem de karakteri düzgün bir futbolcu olduğunu kaydederek, “Dünya starı olmasına şaşırmamak gerek. Okul takımına Mesut'u ben kazandırdım, çünkü onda olan yeteneği görmüştüm. Derslerinde gayet normal bir öğrenciydi, fakat okul takımında diğer takım arkadaşları tarafından biraz küçümseniyordu. Daha sonra yeteneklerini Schalke'de göstermesi için bizzat biz giderek kulüple konuştuk ve yöneticileri Mesut'u denemeleri için ikna ettik. Orada bir anda yıldızı parladı ve şimdi kariyerini görüyorsunuz. Fakat bütün bunlar olup biterken hep birlikte Mesut'un en azından ortaokul eğitimini başarı ile tamamlamasını sağladık. Zorlanıyordu, ona çok destek olduk.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir