Şike davasında büyük sürpriz!

Yargıtay'da beklemede olan "Futbolda Şike Davası" dosyasındaki önemli değişiklikler var. Dosyaya bakan Yargıtay 5. Daire Başkanı değişti.

Şike davasında büyük sürpriz!

Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nin, eksikliklerin giderilmesi için İstanbul16. Ağır Ceza Mahkemesi'ne iade ettiği "Futbolda Şike Davası" dosyasında önemli değişiklikler var.

Trabzon Ajans'ın haberine göre davaya bakan Yargıtay 5. Daire Başkanı değiştirildi. Daha önce Ahmet Ceylani Tuğrul'un yaptığı hakimliğe yeni birisim, Bahri Demirel seçildi.

Temyiz edildiği Yargıtay 5. Ceza Dairesi tarafından, eksikliklerin giderilmesi için İstanbul16. Ağır Ceza Mahkemesi'ne iade edilen "Futbolda Şike Davası"dosyasındaki eksiklerinin tamamlandığı ve en kısa sürede Yargıtay'a yeniden gönderilmesi bekleniyor.

İstanbul16. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, 2 Temmuz 2012 'de, aralarında Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da olduğu 48 sanığın, "çıkar amaçlı suç örgütü kurmak", "örgüte üye olmak", "şike", "teşvik", "tehdit" ve "rüşvet vermek-almak" gibi suçlardan 5 ay ila 4 yıl 7 ay arasında değişen hapisle cezalandırılmasına karar verilen"Futbolda Şike" davası dosyasının temyiz için gönderildiği Yargıtay 5. Ceza Dairesi, dosyay ıusül eksikliği nedeniyle, geçtiğimiz günlerde mahkemeye geri yollamıştı...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir