Schumacher'in düştüğü anın görüntülendiği iddiası

Fransa'da kayak yaparken düşerek ağır yaralanan Formula 1 pilotu Michael Schumacher'in düştüğü anın, cep telefonuyla video çeken bir kişi tarafından görüntülendiği öne sürüldü.

Schumacher'in düştüğü anın görüntülendiği iddiası

BERLİN

Spiegel dergisinin yer haberde, Schumacher'in düşmeden önce ne kadar hızlı olduğuna ve kazanın nasıl meydana geldiğine ilişkin önemli bir görgü tanığının ortaya çıktığı ifade edildi.

Söz konusu habere göre, Essen kentinde yaşayan ve cuma günü Spiegel dergisine başvuran 35 yaşındaki bir kişi, olayın meydana geldiği anda olay yerine birkaç metre uzaklıkta bulunduğunu ve pistte akıllı telefonuyla kız arkadaşını videoya çektiğini belirtti.

Söz konusu kişinin çektiği görüntünün arka planında bir kayakçının iki pist arasında bulunan ve kayağa hazır olmayan bölümde kayarken düştüğünün görüldüğü iddia edildi.

Görgü tanığının görüntülerdeki kayakçının açık şekilde Michael Schumacher olduğunu iddia ettiği kaydedildi.

Schumacher’in kazadan önce yavaş ve en fazla saatte 20 kilometre hızla kaydığını savunan görgü tanığı, görüntüyü delil olarak kullanılması için Schumacher'in kazasını soruşturan Albertville Savcılığına vereceğini açıkladı.

Formula 1'in efsane pilotu Schumacher 29 Aralık'ta Fransız Alpleri'nde yer alan Meribel'de kayak yaparken düşmüş ve başını taşa çarparak ağır yaralanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir