Şampiyonlar Ligi Final maçı öncesi terör uyarısı!

Londra'da oynanacak olan Şampiyonlar Ligi Final maçı öncesi Alman Federal Emniyet Teşkilatı terör tehlikesi uyarısı yaptı.

Şampiyonlar Ligi Final maçı öncesi terör uyarısı!

Avrupa'nın en büyüğünün belli olacağı Şampiyonlar Ligi Final maçı bu akşam Londra'da Wembley Stadı'nda oynanacak. İki Alman takımı Borussia Dortmund ile Bayern Münih'i karşı karşıya getirecek final maçına ilgi çok büyük.

Spiegel Online'ın haberine göre Federal Emniyet Teşkilatı (BKA) Başkanı Jörg Ziercke maç öncesinde federal ve eyalet içişleri bakanlarıyla basına kapalı bir toplantı düzenledi. Ziercke toplantıda Almanya'da Şampiyonlar Ligi Finali'nin topluca izleneceği alanların bir terör eylemi için risk altında olabileceği uyarısını yaptı.

Federal İçişleri Bakanı Hans Peter Friedrich ise ellerinde İslamcı bir grubun Şampiyonlar Ligi Finali'nin topluca izleneceği alanlara yönelik bir saldırı hazırlığı içerisinde olduğuna yönelik somut bir delil olmadığını ifade etti. Friedrich bu nedenle Dortmund, Münih veya Berlin'de zaten gayet yüksek olan güvenlik önlemlerinin daha da sıkılaştırılmayacağını kaydetti.

Tagesschau'nun haberine göre ise olası bir terör saldırısı ile ilgili istihbarat kısa adı FSB olan Rus İç İstihbarat Teşkilatı'ndan geldi. Ancak elde olası saldırının yeri ya da saatiyle ilgili bilgi bulunmuyor. Haberde FSB'nin olası saldırı için bir şüpheliyi işaret ettiği, Federal Emniyet Teşkilatı'nın bu kişinin kimliğini tespit ettiği kaydediliyor. Haberde ayrıca bu tip istihbaratın her gün alındığı, ancak Rus İç İstihbarat Teşkilatı'nın Boston saldırısından önce de benzer bir uyarı yaptığı için konunun gayet ciddiye alındığı belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir