Samet Aybaba, Pozisyon bulmakta zorlandık

Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, oyunun bir alanda sıkıştığını ve pozisyon bulmakta zorlandıklarını söyledi.

Samet Aybaba, Pozisyon bulmakta zorlandık

Spor Toto Süper Lig 2013-2014 sezonu Medical Park Antalyaspor-Kayseri Erciyesspor karşılaşmasıyla başladı. Golsüz sona eren karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısına katılan Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, oyunun bir alanda sıkıştığını ifade etti. Pozisyon bulmakta zorlandıklarını belirten Aybaba, "Pozisyon bulmakta zorlandık. İki takımda ölü toptan golü bekledi. Bu işler hep zor oluyor. Oyuncuları da yıpratmamak lazım. Bu iklimde, bu havada ellerinden geleni yapıyorlar. Biraz daha hareketli olmak lazım. Önümüzdeki haftalarda daha iyi olacak." dedi. Yeni transferlerin hazırlanma aşamasında olduğunu belirten Aybaba, bir kaç oyuncuyla ilgili sıkıntı olduğunu ifade etti. Wederson'un ameliyatından dolayı 2-3 hafta sonra oynayacağını belirten Aybaba, Ferdinant'ın maçlarda yer alabileceğini söyledi.

Medical Park Antalyasporlu oyuncu Emre de, pozisyonu olmayan bir maç olduğunu ifade etti. Sıcak havanın iki takımı da olumsuz etkilediğini kaydeden Emre, "Tempo çok düşüktü. Bir puanla başlamak iyidir. İleriki haftalarda daha iyi olacak. Yeni katılanlarla daha iyi olacak." dedi.

Mehmet Sedef ise iyi bir maç için sahaya çıktıklarını ancak istediklerini yapadıklarını söyledi.

FUAT ÇAPA: İYİ BİR TAKIM GÖRÜNTÜSÜ VERDİK

Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Fuat Çapa, havanın sıcak ve nemli olmasından dolayı oyuncuların zorlandığını kaydetti. Antalya'nın geçen yıldan çok sayıda oyuncusunun sahada olduğunu belirten Çapa, "Bu da demek ki bir bir birini tanıyan oyunculara karşı oynayacaktık. Biz ilk defa ligte oynadık ama çok iyi bir takım görüntüsü verdik. İlk yarı 3-4 pozisyon var. İkinci yarı ortada giden bir karşılaşmaydı. Son 10-15 dakika iki taraf içinde tehlikeli bir andı." dedi. Çapa, daha önceden belirledikleri alanlarda sıkıntı yaşadıklarını, bu bölgelere transfer yapacaklarını kaydetti. Çapa, transfer yapmaları durumda ise ilk 10 içerisinde yer alabileceklerini kaydetti.

Kayseri Ersiyessporlu oyuncu Ekrem, ligin ilk haftalarının zor olduğunu söyledi. Yeni takımlar için bunun daha zor olduğunu belirten Ekrem, bugün kendileri için iyi bir gün olduğunu kaydetti.

Yasin de, iyi oynadıklarını ancak fırsatları değerlendiremediklerini kaydetti. Yasin, daha iyi bir takım olarak iyi bir yere geleceklerini söyledi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *