Sağlam, resmen Es Es’te

Eskişehirspor’un yeni Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, yaklaşık 5 bin kişilik coşkulu taraftarın önünde resmi imzayı attı.

Sağlam, resmen Es Es’te

Atatürk Stadyumu’nda düzenlenen imza törenine, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan, Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, yöneticiler, taraftarlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Tezahüratlar ve Es-Es bandosu eşliğinde stadyuma giren Başkan Hoşcan ve çiçeği burnunda yeni teknik patron Ertuğrul Sağlam, taraftarları selamladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Sağlam kendisini Eskişehirsporlu yapan resmi imzayı attı.

Törende konuşan Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan, bugün çok mutlu bir anı imza altına alacaklarını belirterek, “Değişimi, taraftar istedi, camia istedi, saygı değer kongre üyelerimiz de bu değişime onay verdi. Bu saatten sonra, bu dakikadan sonra tek bir gerçek var, o da büyük Eskişehirspor projesini hep birlikte yükseltmektir. Söylediklerimizin hepsini teker teker yapacağımızı bugünkü imza töreninde de göreceksiniz. Türkiye’mizin en önemli hocalarından kaya gibi, sağlam gibi adam gibi hoca Eskişehirspor’umuzun hocasıdır. Tabi biz farklı şeyler de söyledik bu proje adı altında adam gibi adam hoca geldi bir de hocaların hocası Kamuran Yavuz ile anlaştık. CEO’muz Mehmet Çetin hayırlı olsun. Ayrıca, Ertuğrul hocamla biz seçimden önce görüşmüş ve el sıkışmıştık. Seçime giden bir başkan adayını bile beklemek ancak böyle bir insana yakışır. Dedi ki, sayın başkan seçime kadar kimseyle görüşmeyeceğim ve kimseye söz vermeyeceğim dedi. Sözünün eri olduğunu da orada bize kanıtladı. İnşallah hep beraber çok büyük şeyler başaracağız” dedi.

Yeni Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, taraftarların ‘Şimdi sıra bizde haydi büyük adam, şampiyon yap bizi Ertuğrul Sağlam’ tezahüratlarına “İnşallah arkadaşlar o da olacaktır inşallah” diye yanıt verdi.

“ANADOLU DEVRİMİNİ GERÇEKLEŞTİREBİLECEĞİMİZ UMUDU İLE BURAYA GELDİM”

‘Anadolu devrimini gerçekleştirebileceğimiz umudu ile çok coşkulu bir şekilde buraya geldim’ diyen Sağlam, imza töreninde şöyle konuştu.

“Bu büyük camianın ve bük taraftarın önünde olmanın keyfini ve mutluluğunu yaşıyorum, yeni yönetime de başarılar diliyorum hayırlı uğurlu olsun. Bir başka mutluluğum da ben de Anadolu futbolunda ihtilalin başlangıcını yapan büyük Es Es’in efsane futbolcuları Fethi hocamın da burada olması bana ayrı bir mutluluk veriyor. Neden buradayım öncelikle bunu açıklayayım; birçok teklif geldi hepsine teşekkür ediyorum. Ama Eskişehirspor’dan böyle bir teklif gelince inanın heyecanlandım. Anadolu devrimini gerçekleştirebileceğimiz umudu ile çok coşkulu bir şekilde buraya geldim. Sizlerin heyecanı ve coşkusu da ne kadar doğru bir karar verdiğimi gösterdi. Başarının formülünü biliyoruz, yeter ki siz bize inanın ve bizimle beraber olun. Kulüp içinde herkes ile çok iyi bir ekip bütünlüğü oluşturup iyi bir ekip çalışması yapacağız. Ama sizin gibi şehir takımlarında bu birlikteliği bir kent merkezi haline getirdiğimiz zaman işler çok daha kolaylaşıyor. Sayın valimiz de buradayken valimize belediye başkanlarımıza, emniyet müdürümüze, sivil toplum kuruluşlarına, taraftar derneklerine ve taraftarlara büyük görevler düşüyor. Eğer hep beraber oluşturabilirsek güçlü bir ekip oluşturabilirsek o hayal ettiğimiz başarılar gerçekleşecektir. İnşallah hep güzel günler yaşarız ama kötü günlerimiz de olabilir futboldur bu. Bu kötü günlerde bizi parçalamak isteyecek bizim başarısızlığımızı isteyecek insanlar olabilir onlara izin vermeyelim prim vermeyelim, birbirimize sıkıca sarılalım ve sözünü ettiğimiz ve Allah’ın izniyle güzel başarıyı hep birlikte yakalayalım. İlginizden ve coşkunuzdan ve bizi çok güzel bir şekilde motive ettiğinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Allah bizleri, mahcup etmesin.”

Tören, Sağlam’ın Eskişehirspor taraftarlarını selamlaması ve tribünlere futbol topu atması ile sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir