Portekiz'den flaş Fenerbahçe iddiası

Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nden men edilmesinin ardından Portekiz basını ciddi bir iddia ortaya attı.

Portekiz'den flaş Fenerbahçe iddiasıUEFA Disiplin Kurulu'nun Fenerbahçe'yi Avrupa kupalarından 2+1 yıl men etmesi Portekiz basınında da geniş yankı buldu. Portekiz basını, sarı-lacivertlilerin kadrosuna katmak istediği Benfica'lı Oscar Cardozo'nun transferini beklemeye aldığını iddia etti.

Fenerbahçe ile ilgili çıkan haberde, sarı-lacivertlilerin idari menajeri Hasan Çetinkaya'nın Benfica Kulübü Başkanı Luis Filipe Vieira ile Çarşamba günü Lizbon'da bir araya geleceği ancak UEFA'nın kararının ardından bu görüşmenin iptal olduğu belirtildi.

Ayrıca bu görüşmede Fenerbahçe'nin Cardozo için 15 milyon euroluk peşin ödeme yapmayı garanti etmesi beklenirken, sarı-lacivertlilerin Şampiyonlar Ligi'ne katılamayacak olması nedeniyle büyük zarara uğradığı ve geri adım attığı vurgulandı.

Fenerbahçe'nin Cardozo transferiyle ilgili girişimlerini durdurmasının ardından, Paraguaylı golcünün Napoli ya da Liverpool'a gidebileceği öne sürüldü. Haberde iki kulübün 30 yaşındaki futbolcunun maliyetini yüksek bulduğunun altı çizilirken, teknik direktör Jorge Jesus'un istememesine rağmen Cardozo'nun Benfica'da kalabileceği ifade edildi.

(Sporx)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir