PFDK Aziz Yıldırım'a 90 Gün Ceza Verdi

PFDK, F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a 90 gün, Mahmut Uslu'ya 45 gün ve futbolcu Egemen Korkmaz'a 2 maç men cezası verdi.

PFDK Aziz Yıldırım'a 90 Gün Ceza Verdi

PFDK, gündemine ilişkin konuları karara bağladı.Kuruldan yapılan açıklamada Egemen Korkmaz'a 2 maçtan men cezası verilirken Aziz Yıldırım'a 90 gün hak mahrumiyeti ve Mahmut Uslu'ya da 45 gün hak mahrumiyeti verildiği belirtildi.
İşte o açıklama:

10 BİN TL PARA CEZASI

"FENERBAHÇE A.Ş.'nin 09.02.2014 tarihinde oynanan SİVASSPOR - Fenerbahçe A.Ş. Spor Toto Süper Lig müsabakasında taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 10.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

AZİZ YILDIRIM'A 90 GÜN HAK MAHRUMİYETİ

Aynı müsabakada Fenerbahçe A.Ş. başkanı AZİZ YILDIRIM'ın hakem soyunma odası koridorlarında hakareti nedeniyle takdiren

90 GÜN HAK MAHRUMİYETİ
ve 22.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

MAHMUT USLU'YA 45 GÜN HAK MAHRUMİYETİ

Aynı müsabakada Fenerbahçe A.Ş. idarecisi MAHMUT NEDİM USLU'nun hakem soyunma odası koridorlarında sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 45 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 22.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

EGEMEN KORKMAZ'A 2 MAÇ MEN

Aynı müsabakada Fenerbahçe A.Ş. sporcusu Egemen Korkmaz'ın ihraç öncesi ve sonrası müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle maddesi uyarınca takdiren 2 RESMİ MÜSABAKADAN MEN CEZASI ve 26.000.TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir