Pepe için Meireles devrede!

Chedjou'yu Galatasaray'a kaptıran F.Bahçe, R.Madrid defansının en önemli ismi Pepe için harekete geçti.

Pepe için Meireles devrede!

Fenerbahçe yabancı transferde bombaları patlatmak için düğmeye bastı... Eskişehirsporlu Alper Potuk'u Galatasaray'ın elinden kaparak imza attıran Sarı-Lacivertli yönetim şimdi de yabancı transferlere yöneldi. Fenerbahçe'nin hedefindeki ilk ismin Real Madrid'in Portekizli yıldızı Pepe olduğu ortaya çıktı.

KOCAMAN'DA ÇOK İSTİYOR
Bu transfere Meireles'in de aracılık yaptığı Pepe'yi Fenerbahçe'ye getirmek için çok büyük çaba harcadığı öğrenildi. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Real Madrid Başkanı Florentino Perez ile iyi ilişkiler içersinde olduğu ve bu transferi mutlu sonla bitirmek için bizzat devreye girdiği belirtildi.

Real Madrid'de hem stoper hem de ön liberoda görev yapan 30 yaşındaki yıldızı Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ın da çok istediği gelen bilgiler arasında. Tecrübeli hocanın gelişmeleri çok yakından izlediği ve Başkan Aziz Yıldırım'a, "Onu takımda görmeyi çok isterim. Gelirse savunmada hiçbir sıkıntı kalmaz. Pepe tam bizim takıma uygun bir yıldız" dediği iddia edildi.

1 AYDIR GÖRÜŞÜYORLAR
Fenerbahçe'nin Pepe ile 1 aydır görüştüğü ancak bunun gizli tutulduğu öğrenildi. Portekizli yıldızın Sarı-Lacivertli takıma gelmek konusunda çekinceleri olduğu ancak Meireles'in araya girmesiyle kafasındaki soru işaretlerinin büyük ölçüde çözüldüğü ortaya çıktı. Bu arada Fransız basını Fenerbahçe'nin Lyon'da oynayan Hırvat stoper Dejan Lovren'le de ciddi bir biçimde ilgilendiğini okurlarına duyurdu.

STOPER VE ÖN LİBERO POZİSYONUNDA
Brezilya'da doğmasına rağmen Portekiz vatandaşı olan Pepe hem stoper, hem de ön libero pozisyonunda görev yapabiliyor. Real Madrid savunmasının en büyük güvencesi olan 30 yaşındaki yıldız bu sezon ligde 28 maçta, Şampiyonlar Ligi'nde 11 maçta görev yaptı. (takvim)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.