Önder Özen: "Bilic en geç 28 Haziran Cuma günü İstanbul'da olacak"

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Futbol Direktörü Önder Özen, anlaştıkları Hırvat teknik adam Slaven Bilic’in en geç Cuma günü İstanbul’da olacağını söyledi.

Önder Özen: Bilic en geç 28 Haziran Cuma günü İstanbul'da olacakHırvat teknik adam Slaven Bilic ile görüşmek için Hırvatistan’a giden siyah – beyazlı kulübün başkanı ve idarecileri İstanbul’a döndü. Özel bir uçakla Sabiha Gökçen Havaalanı'na gelen kafile daha sonra Akaretler’deki kulüp binasına doğru yola çıktı.

Çıkışta Cihan Haber Ajansı mikrofonuna özel açıklamalarda bulunan Önder Özen, yaklaşık dört gündür Split’de Slaven Bilic’in Beşiktaş’a gelmesi yönünde görüşmeler yaptıklarını ve Hırvat hocanın en geç Cuma günü İstanbul’da olacağını söyledi. Önder Özen yaptığı açıklamada Bilic için şöyle konuştu:

“Kendisi Beşiktaş’ın 110 yıllık bir camia olduğunu biliyor. Biz de onun Beşiktaş’ta çalışma motivasyonunu gördük. Neticede önümüzdeki periyotta planlarımız var. Bunları konuştuk. Her şeyi konuştuk. Karşılıklı değerlendirmelerde bulunduk. Durum son derece olumlu. Kendisi en geç 28 Haziran Cuma günü İstanbul’da olacak. Daha önce burada olması zor gözüküyor. İmzaları atma konusunda da şunu söyleyebilirim, borsaya açık bir şirketiz. Bu transfer KAP'a bildirildiğine göre artık onun Türkçe mealini de siz bilirsiniz.”

TRANSFERDE İKİ HEDEFİMİZ VARDI

Slaven Bilic transferinde bir sorun olmadığına işaret eden Önder Özen, transfer politikalarında da iki hedeflerinin olduğunu belirterek, sözlerine şöyle devam etti:

“Transfer disiplin gerektiren bir durum. Bazen bizim için şununla bununla konuştu diye yazıyorlar. Bizim iki hedefimiz vardı. Birincisi oyuncu transferlerinde son aşamaya gelmekti bizde son aşamaya geldik bu hafta sonu bunun finali de olur diye düşünüyorum. İkincisi ise, Lokomotif Moskova’dan ayrıldığı ilk günden beri Bilic’i almak istiyorduk. Gittik ve bu işi de bitirdik.”

Önder Özen son olarak Mevlüt Erdinç ce Sezer Öztürk ile ilgili çıkan haberler konusunda açıklama yaparak, “Şu anda Mevlüt konusunda benim bilgim yok. Sezer Öztürk konusunda ise daha öncesinde söylediğim gibi. yönetim, antrenör ekibi ve benim ekibimin planlamaları doğrultusunda en doğruyu bulmak istiyoruz. Doğru oyuncu olduğuna inandığımız herkesle görüşebiliriz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir