On numara'yı bakın ne yaptı

Galatasaray'ın 3 yıllığına renklerine bağladığı Brezilyalı futbolcu Felipe Melo, sarı-kırmızılı takıma döndüğü için çok mutlu olduğunu söyledi.

On numara'yı bakın ne yaptı

Melo, GSTV'ye yaptığı açıklamada, Galatasaray'da geçen sezon önemli başarılar elde ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:
"Bunda pay sahibi olduğum ve böyle bir yuvaya döndüğüm için çok mutluyum. Onun dışında Galatasaray, Avrupa'daki rüyalarımı gerçekleştirmemi sağladı. Geçen sezon gösterdiğimiz bir başarı var, umarım bu önümüzdeki sezon da devam edecek. Burada çok güzel şekilde iki sezonu tamamladım. Şimdi üçüncü senem, devam edecek sözleşmemle burada 5 seneyi tamamlamak istiyorum."

ON NUMARA SONUÇLARI BELLİ OLDU

10 bilen 1 kişi, 229 bin 314 lira ikramiye kazandı - Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünce düzenlenen "On Numara" oyununun bu haftaki çekilişinde 10 bilen 1 kişi, 229 bin 314 lira 35 kuruş ikramiye kazandı. Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 9 bilen 97 kişi bin 576 lira seksen beşer kuruş, 8 bilen bin 714 kişi 89 lira kırkar kuruş, 7 bilen 17 bin 194 kişi 17 lira on beşer kuruş, 6 bilen 105 bin 943 kişi 2 lira doksanar kuruş ve hiçbir numarayı tahmin edemeyen 159 bin 647 kişi 2 lira kırk beşer kuruş ikramiye alacak. 10 bilen talihlinin kuponunu Manisa Alaşehir'den yatırdığı bildirildi. Bu haftaki çekilişte 1 milyon 528 bin 747 lira 35 kuruş ikramiye dağıtıldı. Hasılattan KDV olarak 609 bin 526 lira 60 kuruş, Şans Oyunları Vergisi olarak 339 bin 721 lira 64 kuruş aktarılacak. 

3 NUMARALI FORMAYI GİYECEK

Geride kalan iki sezonda terlettiği 10 numaralı formanın yeni sezonda Hollandalı takım arkadaşı Wesley Sneijder'in giyeceğini, kendisinin de 3 numaralı formayı taşıyacağını anlatan Melo, şu ifadeleri kullandı:
"Buraya geldiğim zaman 4 numaralı formayı giyiyordum. Burada 10 numara boşta olunca, onunla kariyerime devam ettim. Hangi numara ile mücadele ettiğim benim için çok fazla önemli değil. 10 numara takıntım kesinlikle olmadı. Wesley Sneijder gibi 10 numarayı gerçekten çok iyi tanıtan, çok iyi taşıyan ve tabiri caizse parlatan bir oyuncu var elimizde. Geçen sezon biliyorsunuz talihsiz bir sakatlık yaşadı, belli bir dönem oynamadı. Bu sene takım olarak ondan çok şey bekliyoruz. Takımın liderlerinden biri olarak gerçekten ondan beklentim çok fazla. Böyle bir şeyi uygun gördüm. Çünkü kesinlikle numaram takıntım hiç olmadı. Sneijder'in de 10 numarayı en iyi şekilde taşıyacağına eminim."
Brezilyalı futbolcu, 3 numarayı sevdiğini, dini açıdan da önemli bulduğunu belirterek, şöyle konuştu:
"Diğer taraftan da Galatasaray tarihi için de önemli bir numara. Bülent Korkmaz'ın giydiği bir numara. 10 numara ile elimden geldiği kadar başarılara imza atmaya çalıştım ama artık 3 numara var. Onunla da Bülent Korkmaz gibi burada efsaneleşmek istiyorum. Burada numara hiç önemli değil, önemli olan Galatasaray'a tekrar geri dönebilmekti. Galatasaray'da tekrar güzel başarılar yakalayabilmek. Umarım bu 3 senede de en iyi şekilde başarılara imza atar ve tekrar kulübün önemli oyuncuları arasına girerim."

"BEKLENTİLER, BÜTÜN KULVARLARDA ŞAMPİYONLUK"

Felipe Melo, Galatasaray'da beklentilerin, mücadele edilen tüm kulvarlarda şampiyonluk olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şampiyonlar Ligi'nde gidebileceğimiz en üst noktaya kadar gidebilmek, ligde tekrardan şampiyonluk yaşamak ve Türkiye Kupası... Her geçen sene daha da zorlaşıyor. Son iki sezondur şampiyon olan bir Galatasaray var. Takımlar da daha fazla takviyeler yapıyor, bize karşı daha fazla bileniyorlar diyebiliriz. Ancak burada önemli olan Galatasaray'ın geçen iki sezonda gösterdiği performansı yansıtması, daha fazlasını göstermesi ve üç kulvarda da elinden gelenin en iyisini yapması. En büyük amaçlarımdan birisi de efsane olabilmek, tarih yazabilmek, önemli başarılara imza atabilmek. Bu sezonki şampiyonluğun da çok ayrı bir önemi olacak, çünkü formamıza 4. yıldızı takma imkanı bulabiliriz."

Sarı-kırmızılı taraftarlar ile arasında farklı bir bağ olduğunu ifade eden Brezilyalı futbolcu, "Beni her zaman destekleyen ve yalnız bırakmayan bir Galatasaray taraftarı var. Gerçekten çok sevdiğim bir yere geri döndüm, onları da çok seviyorum. Bana verdikleri destekten ve gösterdikleri sevgiden dolayı çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"ANTRENMAN AÇIĞIM YOK"

Felipe Melo, ABD'ye tatile giderken antrenörünü de yanında götürdüğünü ve antrenman yaptığını belirterek, bu nedenle antrenman açığı olmadığını söyledi.

Brezilyalı oyuncu şunları kaydetti:

"Geçen sene yaşadığımız sıkıntıyı bu sezon yaşamamak için daha hazırlıklı olabilmek için antrenörümle beraber gittim. ABD'de kaldığım sürede kendisiyle sabah akşam antrenmanlarımı yapmaya devam ettim. Zaten kilo olarak fazlam yok. Şu anda takıma katıldım. Önümüzde Slovenya kampı var. O kampı ve hazırlık maçlarını en iyi şekilde geçirmek istiyorum."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir