Olimpiyat şampiyonu çakmaklı yurda döndü

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) tarafından Çin’in Nanjing şehrinde düzenlenen 2. Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye'ye ilk ve tek altın madalyayı kazandırarak büyük bir gurur yaşatan Osmangazi Belediyespor Judo Takımı sporcusu Melisa Çakmaklı yurda döndü.

Olimpiyat şampiyonu çakmaklı yurda döndü

Yaz Gençlik Olimpiyatlarında judoda Türkiye'yi 44 kiloda temsil eden ve altın madalya kazanan Melisa Çakmaklı'yı, yurda dönüşünde Atatürk Havalimanı'nda başta ailesi olmak üzere takım arkadaşları, kulüp hocası, Osmangazi Belediyespor Kulübü yöneticileri ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı Tamer Taşpınar, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İbrahim İlhami Koç ile diğer yetkililer karşıladı.
MELİSA'YA, HAVAALANINDA SÜRPRİZ KARŞILAMA
Havaalanı Dış Hatlar Terminali çıkışında kendisini, ‘Hoş geldin Melisa Çakmaklı, Türkiye'nin gururu' yazılı pankartla karşılayan ailesini ve arkadaşlarını gören Çakmaklı, ilk anne ve babasına sarılarak mutluluk gözyaşı döktü. Büyük bir coşkunun yaşandığı havalimanında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Çakmaklı, olimpiyatlarda Türkiye'yi başarıyla temsil etmenin gururunu yaşadığını söyledi.
“TARİFİ İMKANSIZ BİR MUTLULUK”
Çakmaklı, yaşadığı mutluluğun tarif edilemez olduğuna değinerek, “En büyük hayalim judoda ülkeme altın madalyalar kazandırmaktı. Daha önce Balkan ve Avrupa Şampiyonaları'nda birçok derece yapıp madalya kazanmıştım ancak olimpiyat şampiyonu olup ülkeme altın madalyayla dönmek, tarifi imkansız bir mutluluk” dedi.
“HAYALİMİ DE GERÇEKLEŞTİRMİŞ OLDUM”
Bugünlere gelmesinde büyük emeği olan başta anne ve babası olmak üzere, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Osmangazi Belediyespor yöneticileri ile judo takımı antrenörü Şeyda Yılmaz'a ayrı ayrı teşekkür eden altın kız Melisa Çakmaklı, “Kendi kendime, ‘Bir gün şampiyon olursam, acaba beni havaalanında karşılamaya gelecekler mi?' diyordum. Bugün o hayalimi de gerçekleştirmiş oldum. Çok güzel bir duygu. Olimpiyatlarda İstiklal Marşımız'ı okutmak, bayrağımızı en yükseğe çıkartmak, bir de Türkiye'nin olimpiyatlardaki tek altın madalyasını kazanan sporcu olmak, inanın çok çok gurur verici. Çok mutluyum” diye konuştu.
ANNE ÇAKMAKLI: “KIZIMIN BAŞARISI BİZE BÜYÜK BİR MUTLULUK YAŞATTI”
Kızları Melisa Çakmaklı'yı karşılayanlar arasında bulunan annesi Hatice Çakmaklı ve babası Nail Çakmaklı da sevinç ve mutluluk gözyaşları döktü. Anne Hatice Çakmaklı, “Kızımın başarısı bize büyük bir mutluluk yaşattı. Kendisiyle gurur duyuyorum. Melisa inanarak, isteyerek bu sporu yaptı. Onun judoya olan sevgisini görünce bizler de destek olduk. Osmangazi Belediyespor yöneticileri ve Başkan Mustafa Dündar'ın da desteğiyle kızımız bugün yalnızca bizim değil, Türkiye'nin gururu oldu. Sevincimi, mutluluğumu tarif edecek kelime bulamıyorum. Kızımın başarılarında emeği olan herkese buradan teşekkür etmek istiyorum” açıklamasını yaptı.
ŞENYURT: “GENÇLİK OLİMPİYATLARININ İLK ALTIN MADALYASI”
Milli Takım Antrenörü Hülya Şenyurt da, Melisa'nın olimpiyatlarda çok akıllı maçlar çıkarttığını belirtti. Şenyurt, “Melisa, çeyrek finalde Ekvadorlu Pamela Quizhpi, yarı finalde dünya şampiyonu Japon Honoka Yamauchi'yi mağlup ederek finale kaldı. Finalde 2014 Avrupa şampiyonu Azeri Rakibi Leyla Aliyeva'yı ‘altın' skorla yenerek altın madalya kazandı. Melisa'nın aldığı madalya gençlik olimpiyatlarının ilk altın madalyası. Aynı zamanda hem judo tarihimizin, hem de Türkiye'deki bütün branşların tek altın madalyası. Tek altın madalya ile döndük Türkiye'ye, o da judonun. Kulübünü ve ailesini tebrik ediyorum" dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir