Olimpiyat komitesinden Mersin’e büyük övgü

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Jacgues Rogge, dünyanın gözünün Mersin’de olduğunu ifade ederek, "17. Akdeniz Oyunları’nın İstanbul’un adaylığına etki edeceğini düşünüyorum. Başarılı geçen oyunlar, adaylık sürecinde iyi bir etki bırakacaktır" dedi.

Olimpiyat komitesinden Mersin’e büyük övgü

Akdeniz Oyunları'nı takip etmek için Mersin'e gelen IOC Başkanı Jacgues Rogge, yaptığı açıklamada organizasyonun muhteşem bir açılış töreniyle başladığını ifade ederek, "Burada çok güzel işlere imza atılıyor. Dünya'nın gözü Mersin'de" şeklinde konuştu.

Mersin'den övgüyle söz eden Rogge, özellikle müsabakaların çok sayıda seyirci tarafından takip edilmesinin, olimpik ruhun kentte hayat bulduğunun en önemli göstergelerinden biri olduğunu söyledi. Gerek açılış töreninde gerekse müsabakalarda tribünlerin tamamına yakınının dolmasının etkileyici olduğunun altını çizen Rogge, "17. Akdeniz Oyunları sayesinde Mersinlilerin spora ne kadar yakın olduğunu kısa sürede öğrenme fırsatı buldum. Umuyorum ki açılış törenindeki görkem, müsabakalarda da devam eder ve Mersin, 30 Haziran 2013 tarihinde de muhteşem bir kapanış törenine ev sahipliği yaparak oyunları tamamlar” ifadelerini kullandı.

Sadece 18 ayda inşa edilen tesislerin önemli bir başarının ürünü olduğunu belirten Rogge, oyunlara hazırlık sürecinde yer alanların azimle çalışarak Mersin'de bir olağanüstü bir açılışa imza attığını dile getirdi.

Bu yılın Eylül ayında açıklanacak olan 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları için aday olan İstanbul'un sürecini de değerlendiren Rogge, "17. Akdeniz Oyunları'nın İstanbul'un adaylığına etki edeceğini düşünüyorum. Başarılı geçen oyunlar, adaylık sürecinde iyi bir etki bırakacaktır. Bu yüzden şu anda tüm dünyanın gözü burada" diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir