O takımda kardeşlik kalmamış

Bruno Alves’in ağlara doğru dönen topuna dokunan Kuyt, soluğu Portekizli’nin yanında aldı

O takımda kardeşlik kalmamış

Bir takımın başarısı için ‘olmazsa olmaz’ unsurlardan biri arkadaşlık... Fenerbahçe'de en büük hissedilen eksiklik. Şike yaptıkları sezondan beri bir türlü toparlanamayan fenerde futbolcular birbirine karşı olmadık tavırlar gösteriyor. Bunun son örneği dünkü maçta yaşandı. Bruno Alves’in ağlara doğru dönen topuna dokunan Kuyt, soluğu Portekizli’nin yanında aldı. Alves’ten af dileyen Kuyt, “Topun auta gitmesi riskini göze alamazdım. Kusura bakma topa dokunmak zorunda kaldım” dedi. Halbuki top doğruca ağlar ile buluşacaktı.

‘KİMİN ATTIĞI ÖNEMSİZ’

Maç sonrası Lig TV’de pozisyonu anlatan Kuyt, “Takımın gol bulması her şeyden önemli. Kimin attığı çok da önemli değil. Dürüst olmak gerekirse topa dokundum, topun auta gitme riskini göze alamazdım. Bruno’ya da bunu söyledim” diye konuştu. Hollandalı oyuncu, maç için de şunları söyledi: “Bizim için memnuniyet verici bir maç. Çok iyi çalıştık. Kolay bir maç değildi. Kazanmak önemliydi. 4 gol attık. Çok iyi bir takım performansı ortaya koyduk.”

Golü kendine yazdırmak için kaleye giden topu auta gitmesin diye komik bir açıklama ile savunan kuyt'a takımından tepki yağıyor.

HAKEM DE 'KUYT' DEDİ

Kuyt topa dokunduğunu açıklayana kadar gazeteciler Fenerbahçe’nin 4. golünü kimin attığı konusunda hemfikir olamamıştı. 90 dakika sonrası konu maçın hakemi Mete Kalkavan’a soruldu. “Pozisyonu içeride tekrar izleyip karar vereceğim” diyen hakem Kalkavan’ın raporunda golü sonradan topa dokunan Kuyt’a yazdığı öğrenildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *