Mustafa Akçay istifasından vazgeçti

Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay Medical Park Antalyaspor maçı sonrası istifa etse de, Başkan uzlaşma yoluna giderek Akçay'ı bu kararından vazgeçirdi.

Mustafa Akçay istifasından vazgeçti

Spor Toto Süper Lig'de sahasında Medical Park Antalyaspor'u 2-1 yenen Trabzonspor'un teknik direktörü Mustafa Akçay'ın sözlü olarak görevi bıraktığını yönetime bildirdiği ancak kulüp başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile yapılacak görüşmeden sonra durumunun netlik kazanacağı ifade edilirken, Akçay'ın başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile uzun soluklu bir görüşme yaptığı ve istifa etmedi. Görüşmenin ardından açıklama yapan Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, "Aynen devam ediyoruz. Biz hocamızla sürekli görüşüyoruz. Hiçbir sıkıntımız yok. Hocamız görevinin başındadır" diye konuştu. Karşılaşma öncesi Akçay'ın duyduğu bazı rahatsızlıklar nedeniyle sözlü olarak görevi bırakacağını söylediği ancak yazılı bir istifanın yönetim kuruluna gelmediği belirtildi. Akçay'ın MP Antalyaspor maçı sonrasında soyunma odasında futbolcularıyla vedalaştığı ve istifa ettiği, yönetimin de yola yardımcı antrenörlük görevini yürüten Hami Mandıralı ile devam etme kararı aldığı iddia edilmişti. Akçay'ın, maçın ardından düzenlenen basın toplantısına mide spazmı geçirdiği için katılmadığı açıklanmıştı.
Mustafa Akçay neden bırakmıştı?
Eurosport'tan Serhat Ramay'ın edindiği bilgiye göre yönetim, Tottenham'ın eski teknik direktörü Andre Villas-Boas ile görüştü. Portekizli isimle görüşüldüğünü öğrenen Mustafa Akçay, bu nedenle istifasını verdi. Öte yandan Trabzonspor, Tottenham'da bekleneni veremeyince üç hafta önce görevine son verilen Andre Villas-Boas'tan ret cevabı aldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *