Muslera: Mancini'ye şaşırdım

Galatasaray haberleri. Fernando Muslera, “Mancini’nin ayrılmasına şaşırdım. Umarım hem kendisi hem de Galatasaray için iyi olur" diyerek bu kararı sürpriz olarak niteledi.

Muslera: Mancini'ye şaşırdım

Brezilya’nın evsahipliği yaptığı 2014 FIFA Dünya Kupası’nda, Uruguay Milli Takımı’nın kalesini koruyan Galatasaray’ın başarılı file bekçisi Fernando Muslera ile İngiltere önünde elde ettikleri 2-1’lik zaferden hemen sonra Milliyet'ten Senad Ok ve Cengiz Malgır bir araya geldi.

Yaptığı birbirinden kritik kurtarışlar ve Luis Suarez’in ikinci golündeki büyük katkısı ile galibiyette çok önemli bir pay sahibi olan Muslera, sözlerine başlamadan önce ilk olarak Galatasaraylı taraftarlara teşekkür etti. Başarılı kaleci sosyal medya üzerinden kendisini mesaj bombardımanına tutan sarı kırmızılı taraftarların verdiği destekten büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

İngiltere galibiyeti nedeni ile çok mutlu olduğu gözlemlenen Muslera, “Sürekli Twitter üzerinden mesajlar alıyorum. Hepsini okumam mümkün değil ama Galatasaraylı taraftarların maçlardan önce verdiği destek benim için gerçekten çok güzel. Bana büyük motivasyon sağlıyor. Beni burada da yalnız bırakmıyolar. Desteğe devam etsinler” diyerek sarı kırmızılı taraftarlara çağrıda bulundu.

"Neler oldu bilmiyorum"

Fernando Muslera’ya, Galatasaray ile Roberto Mancini’nin yollarının ayrılması ile ilgili düşünceleri de soruldu. Uruguaylı file bekçisi, “Açık konuşmam gerekirse Mancini’nin ayrılığı benim için sürpriz oldu. Bu karara çok şaşırdığımı söyleyebilirim. Umarım hem Mancini hem de Galatasaray için iyi bir karar olur. Ben şu an için Dünya Kupası’na konsantreyim. O yüzden neler yaşandığını çok bilmiyorum. Kendisi ile de henüz konuşamadım” ifadelerine yer verdi.

Son olarak Uruguay Milli Takımı’nın, Dünya Kupası’ndaki hedeflerini değerlendiren Muslera, “Önümüzde çok zorlu bir İtalya maçı var. İtalya çok etkili ve tecrübeli oyunculara sahip bir takım. Örneğin Balotelli çok tahmin edilebilen bir oyuncu değil. Her an tehlike yaratıyor. Pirlo da çok etkili ve önemli bir oyuncu. Birçok açıdan çok güçlü bir takım ile karşılaşacağız. İngiltere maçı geride kaldı. Artık sıradaki rakibimiz İtalya’yı düşünüyorum” yorumu ile sözlerini noktaladı.

İngilizler hayran kaldı

Uruguay’ın, İngiltere’ye karşı aldığı galibiyette en büyük mimar olarak 2 gol atan Luis Suarez’den sonra Fernando Muslera öne çıkarıldı. İngiliz basınında, Muslera’nın maçtaki istatistiklerine mercek tutuldu. İngiltere maçında 5 net kurtarış yapan başarılı kaleci, C ve D gruplarında oynanan maçlarda görev yapan file bekçileri Joe Hart, Ospina, Barry, Kawashima ve Karnezis’ten daha başarılı bir performansa imza attı. Hava toplarında 3 başarılı hamle ile birinci olan Muslera, önceki gecenin en iyilerinden biri olarak İngiliz basınında dikkatleri üzerine çekti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *