Moussa Sow geri adım attı

Fenerbahçe'nin golcüsü Sow, milli takım dönüşü teknik direktör Ersun Yanal ile konuşarak buzları eritmek istiyor.

Moussa Sow geri adım attı

Fenerbahçe'nin Senegalli yıldızı, Sivasspor maçı sonrası teknik direktör Ersun Yanal ile arasının açılmasına yol açan tüm tweetleri sildi. Sow'un milli takım dönüşü hocasıyla konuşarak buzları eritmek istediği öğrenildi.

Sivasspor maçında kadroya giremediği için Teknik Direktör Ersun Yanal ile arası açılan Fenerbahçe'nin golcü oyuncusu Moussa Sow geri adım attı.

Hatırlanacağı gibi Senegalli oyuncu, karşılaşma günü “Bu akşam kadroda neden olmadığımı bilmiyorum. Çok üzgünüm ama Elhamdülillah Fenerbahçeliyim” tweet'ini atınca ortalık karışmıştı. Maçın ardından Yanal, bu açıklamaya tepki gösterip “Sow'un böyle bir soru sormaya hakkı yok. Onu bana sorar. Medya yolu ile değil. Medya yolu ile konuşmayız. O arkadaşımız medya ile konuşacaksa gerekeni yaparız” çıkışını yapmıştı. Deneyimli çalıştırıcı bu tip bir olayın takım içinde tekrarlanmaması için de yönetimden futbolcuya en ağır para cezasının verilmesini talep etmiş, Sow'a “vazgeçilmez değilsin” mesajını göndermişti. Yanal'a Fenerbahçe Yönetimi'nin de resmi siteden destek olması Senegalli oyuncuyu bir hayli köşeye sıkıştırdı.

Yaşanan bu sürecin ardından Sow, maç günü Türkçe ve İngilizce olarak yazdığı tüm tweet'leri sildi. Futbolcunun milli takım kampından sonra da Yanal ile görüşeceği ve bu krizi noktalamak istediği öğrenildi.

Alex de silmişti

Benzer bir durumu Alex de Souza da yaşamıştı. Spartak Moskova maçında sahada olmadığını öğrenen futbolcu, Brezilyalı bir arkadaşına Portekizce yazdığı mesajda dönemin teknik direktörü Aykut Kocaman'ı “kıskançlıkla” suçlamıştı. Bu tweet ile birlikte ayrılık süreci başlayan tecrübeli futbolcu, kulübün tepkisinin ardından yazdığı tweet'i hesabından silmişti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *