Millilerin son saniye sevinci

Adana’da, 17. Akdeniz Oyunları’nda oynanan Türkiye-Sırbistan hentbol karşılaşmasında son saniyede kazanılan 7 metre atışının gol olmasıyla sahadan 30-29 galip ayrılan Hentbol Milli Takımı’nda sevinç sürüyor.

Millilerin son saniye sevinci

Hentbol Milli Takımlar Başantrenörü Adnan Öztürk, gruplarında ilk maçında İtalya Milli Takımı’nı 34-30 yendiklerini anımsatarak, "Grubumuzda ilk maçı kazanmanın yüksek moraliyle çıktığımız Sırbistan maçı hayli gergin ve stresli geçti. Rakip takım çok hırçın ve agresif oynadı. Buna rağmen, son saniyede kazanılan 7 metreyi Ramazan Döne’nin gole çevirmesi maçın kazanılmasını sağladı" dedi.

Kazanılan 2 galibiyetin sporcuları motive ettiğini, hedeflerinin ilk 4 arasına kalmak olduğunu söyleyen Öztürk, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Grubun güçlü ekibi Sırbistan’ı son saniye golü ile yenerek yarı final için avantaj elde ettik. Sırbistan galibiyetinde seyircilerin büyük payı var. Aynı desteği Cezayir ve Makedonya maçında da bekliyoruz. Sırbistan maçının ilk yarısında hayli başarılı oyun sergiledik. Ancak, ikinci yarıda pas hataları ve hücumlardan boş dönmemiz, tempomuzu düşürdü ve tüm oyuncularımızı olumsuz etkiledi. Yarı final için önümüzde Cezayir ile Makedonya maçlarını kazanmak zorundayız. Sporcularımın hırsı, heyecanı ve sorumluluk duygusu ile bu iki maçı da kazanacaklarına inanıyorum. Sahada sporcular, tribünlerde seyircilerin desteğiyle gülen taraf olacağız."

Öztürk, Milli Takım oyuncularından Şenol Boyar ile Can Çelebi’nin sakat olduğunu, ancak tedavilerinin sürdüğünü, maça yetiştirilmeye çalışıldığını da sözlerine ekledi.