Milli güreşçiler, 1 altın ve 2 bronz madalya için mindere çıkacak

Bulgaristan'da gerçekleştirilen Yıldızlar Avrupa Güreş Şampiyonası'nın son gününde boy gösteren sporculardan 54 kiloda mücadele eden milli güreşçi Ekrem Öztürk, altın madalya için mindere çıkacak. Başarılı sporcular Hacı Karakuş ve Ozan Tanga ise bronz madalyanın sahibi olabilmek için ter dökecekler.

Milli güreşçiler, 1 altın ve 2 bronz madalya için mindere çıkacak

Yıldızlar Avrupa Güreş Şampiyonası, Samokov Sports Arena'da yüzlerce sporseverin ilgisi altında devam ediyor. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya'nın gün boyunca yerinde takip ettiği müsabakalarda dişe diş mücadeleler yaşanıyor.

EKREM ÖZTÜRK ŞAMPİYONLUK YOLUNDA…

Turnuvanın 6. gününde grekoromen stilde performans sergileyen milli güreşçilerden Ekrem Öztürk, 54 kilo yarı final müsabakasında Alman rakibi Artur Tatarinov'u 7-1 mağlup ederek adını finale yazdırdı. Milli mayonun iddialı ismi Ekrem Öztürk, akşam seansında Rus sporcu Sagid Magomedislamovitch Butaev ile altın madalya için güreşecek.

Bu arada yıldız güreşçiler Hacı Karakuş ve Ozan Tanga ise final şansını kaybederken, akşam seansında bronz madalya için mücadele edecekler.

Üst seviyede performans sergileyen Hacı Karakuş, 63 kiloda repesaj müsabakasında İtalyan güreşçi Valeriu Rus'u mağlup ederek bronz madalya için güreşmeye hak kazandı. Karakuş, Ukraynalı sporcu Artem Matiash karşısında galibiyet arayacak.

Bir diğer milli güreşçi Ozan Tanga ise Belaruslu Maksim Nehoda'yu son saniyelerde tuş ederek minderden galip ayrıldı. Milli sporcu Tanga, Avrupa üçüncülüğü için Romen Alexandru Trandafir ile madalya için mindere çıkacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *