Mesut Özil iddiaları cevapladı

Türk kökenli Alman futbolcu Mesut Özil, takımdan ayrılacağı yönünde İspanyol basınında çıkan haberlerle ilgili açıklama yaptı.

Mesut Özil iddiaları cevapladıYeni bir sponsorluk anlaşması için basının karşısına çıkan yıldız futbolcu, geleceğiyle ilgili yöneltilen soruya, ''2016'ya kadar sözleşmem var ve burada çok iyiyim. Takım arkadaşlarımla iyi anlaşıyorum. Burada çok başarılı olmak istiyorum" dedi.

Basında kendine başka takımlardan teklif geldiği yönünde haberler yer aldığında Real Madrid ile bir sözleşmesi olduğunu hatırlattığını belirten Özil, "Burada kalıyorum. Takım olarak gerçekleştirmek istediğimiz hedeflerimiz var ve teknik direktöre güveniyorum. Burada kalmak istememin sebeplerinden biri kupaları kazanmak için her birimizin üstlenmesi gereken görevlerin olması'' diye konuştu.

La Liga'nın yeni başladığını ancak 2 maçta 6 puan almalarından dolayı memnun olduğunu ifade eden Özil, takım olarak daha iyi futbol oynamaları gerektiğinin bilincinde olduklarını da dile getirdi.

Mesut Özil , teknik direktör Carlo Ancelotti ile yardımcı antrenör olarak görev alan Zinedine Zidane'ın idolü olduğunu bir kez daha hatırlatırken, ''Zidane, benim idolümdü ve şimdi de bizi çalıştıran biri. Madrid'de onu ilk kez gördüğümde çok sinirliydi ama olağanüstü bir insan ve bizi çok destekliyor'' dedi.

Ailesinin ve arkadaşlarının sık sık Madrid'e ziyaretine geldiğine değinen Mesut Özil, ''Aileyle olmak hoşuma gidiyor. Onlar beni baştan beri desteklediler ve her boş zamanımda onları görmeye Almanya'ya gidiyorum'' ifadesini kullandı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *