Meireles, ortalığı karıştırdı

F.Bahçe'nin "Sakat, milli takıma almayın" uyarısına rağmen Portekizliler, Meireles'i kadroya aldı. Sakatlığı nüksedince de, "Yanlış tedavi uygulanmış" diye F.Bahçeyi suçladılar.

Meireles, ortalığı karıştırdı

F.Bahçe'nin G.Birliği'ni 1-0 yendiği maçta sakatlanan Raul Meireles, Trabzonspor maçında forma giymemişti. Sarılacivertli kulüp, Portekiz Futbol Federasyonu'na yazı yazarak, oyuncunun tedavi olması gerektiğini ve aday kadroya çağrılmaması talebinde bulundu. Ancak Portekizliler, Fenerbahçe'nin bu uyarısına rağmen Raul Meireles'i aday kadroya aldı. Gerekçe olarak ise "Doktorumuz kendisinin durumunu görmek istiyor" denildi

ATEŞE ATACAKSINIZ

Bu duruma sarı-lacivertlilerin başarılı doktoru Burak Kunduracıoğlu bir hayli kızdı. Portekiz Milli Takımı'nın sağlık ekibiyle internet üzerinden temasa geçti. Kunduracıoğlu, Meireles'in antrenmana dahi çıkarılmaması gerektiğini ve bunun yapılması halinde oyuncuyu ateşe atacaklarını meslektaşlarına anlattı. Portekiz Milli Takım antrenmanında sakatlığı nükseden Meireles aday kadrodan çıkarıldı ve futbolcu dün akşam İstanbul'a döndü.

PORTEKİZ CEPHESİ

Portekiz Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, "Meireles'in son kas sakatlanması bağlamında sağ arka kas bölgesindeki şikayetleri artmıştır. Dikkatli entegrasyon sürecine rağmen iyileşme gösteremediği için kadrodan çıkarılmıştır" denildi. Portekiz Milli Takım doktoru Henrique Jonas, Meireles'in hayati önem taşıyan iki maçta forma giymek istediğini ama Türkiye'de uygulanan yanlış tedavi yüzünden dinlenme ile geçebilecek bir sakatlığı olmasına rağmen Meireles'in beklenenden uzun sahalardan uzak kalabileceğini belirtti.

ALVES İÇİN DE ENDİŞELİYİZ

Jonas, Bruno Alves için de endişelendiklerini Türkiye'de oyuncuların sahalara çabuk dönmesi için uygulanan tedavilerin sıkıntı olduğunu, bazı zamanlarda da oyuncuların daha iyileşmeden iğne ile oynatılmasının ilerleyen dönemde sıkıntıya neden olduğunu belirtti. Portekizli gazeteciler ise Meireles'in iki kritik maçta oynayabilmek için kendisini zorladığını bu yüzden sakatlığının kötüye gittiğini iddia etti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *