Medya, Haziran'da en çok Fenerbahçe'den söz etti

Haziran ayında spor gündemi transfer haberleri ile çalkalanırken, UEFA’nın Fenerbahçe ve Beşiktaş’a verdiği Avrupa kupalarından men cezaları spor medyasına bomba gibi düştü. Medya Takip Merkezi’nin spor gündemi raporuna göre, Haziran ayında medyanın en çok söz ettiği spor kulübü Fenerbahçe oldu.

Medya, Haziran'da en çok Fenerbahçe'den söz ettiMedya Takip Merkezi'nin (MTM) hazırladığı ayın spor gündemi araştırmasına göre, Haziran’da medyanın spora gösterdiği genel ilgi azalırken, en çok konuşulan spor kulübü Fenerbahçe oldu. Avrupa’dan aldıkları tekliflerle anılan Galatasaraylı futbolcular listede üst sıralarda yer buldu. Gezi Parkı olaylarında eylemcilerin Didier Drogba’yı sloganlarına yerleştirmesi ise dikkat çekti.

Medya Takip Merkezi’nin spor gündemi dikkat çeken detayları şöyle: “Haziran ayında medyanın en çok söz ettiği spor kulübü Fenerbahçe oldu. Transfer sezonuna hızlı bir giriş yapan Sarı Kanarya, Bruno Alves, Cardozo, Michal Kadlec gibi oyuncuları ardı ardına renklerine bağlaması ile gündeme gelirken, ay sonunda UEFA’dan gelen 2+1 yıl Avrupa Kupaları’ndan men cezası kararı ile sarsıldı. Fenerbahçe, UEFA cezası ile ilgili 2 bin 992 haberle gündeme geldi. Ayrıca teknik direktör açığını Ersun Yanal ile kapatan Fenerbahçe, toplamda 51 bin 203 haber ve yazıda yer aldı.”

Haziran ayında medyanın en çok yer verdiği ikinci kulüp, 37 bin 951 haberle Beşiktaş oldu. İlk transferini gerçekleştiren Beşiktaş, Stuttgart Kickers’in kalecisi Günay Güvenç ile anlaşmaya vardı. Beşiktaş, FIBA tarafından 5 Türk kulübüyle birlikte kendilerine de getirilen transfer yasağını dün kaldırdı. Takım transfer yasağını kaldırıp sonuç alan ilk Türk ekibi oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir