Marcelo'dan Çakır'a tepki

Brezilya-Meksika maçını yöneten Cüneyt Çakır'ın performansı, turnuvaya evsahipliği yapan Brezilya'da tepkilere yol açarken, uluslararası basın tarafından beğenildi.

Marcelo'dan Çakır'a tepki

FIFA Dünya Kupası A Grubu'nda golsüz sonuçlanan Brezilya-Meksika maçını yöneten Cüneyt Çakır'ın performansı, turnuvaya evsahipliği yapan Brezilya'da tepkilere yol açarken, uluslararası basın tarafından beğenildi.

Maçın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Brezilya Milli Takımı futbolcusu Marcelo, ikinci yarıda ceza sahasına girdiği sırada Meksikalı Raul Jimenez tarafından düşürüldüğünü ve pozisyonun penaltı olarak değerlendirilmesi gerektiğini savundu.

Cüneyt Çakır'ın maç yönetimine tepki gösteren Real Madridli futbolcu, "Topu kontrol ettiğimde Jimenez omzumdan yakaladı ve ceza sahasında düşürüldüm. Zaten çekilmeseydim topu alıp gidecek ve uygun pozisyondaki takım arkadaşıma yollayacaktım. Pozisyon kesinlikle penaltıydı" diye konuştu.

Marcelo'nun takım arkadaşı Bernard ise zorlu bir maçtan çıktıklarını ve önemli olanın kaybetmeyerek karşılaşmadan 1 puan çıkarmak olduğunu söyledi.

Uluslararası basın ise yardımcılıklarını Bahattin Duran ve Tarık Ongun'un yaptığı Dünya Kupası'nda ilk maçına çıkan Cüneyt Çakır'ın performansını genel olarak olumlu değerlendirdi.

ABD basınında yer alan haberlerde, Çakır'ın ilk yarıda Brezilya kalecisi Cesar'ın kornere çeldiği topa aut kararı vermesinin ve Fred'in pozisyonunda ofsayt düdüğünü çalmasının hatalı olduğu, Marcelo'nun penaltı pozisyonunda ise doğru kararı verdiği anlatıldı. Haberde, Çakır'ın Brezilyalı oyuncuya hakemi aldatmaya yönelik hareketten sarı kart göstermesi gerektiği de vurgulandı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *