Malkara Beşiktaş'lılar Derneği, Kur'an kurslarına katılan öğrencilere Beşiktaş forması hediye etti

Malkara Beşiktaşlılar Derneği, İlçe Müftülüğünün açtığı Yaz Kuran Kurslarını bitiren öğrencilere pilav ve Beşiktaş Futbol takımının orijinal formalarını hediye etti.

Malkara Beşiktaş'lılar Derneği, Kur'an kurslarına katılan öğrencilere Beşiktaş forması hediye etti

Malkara Gazi Ömer Bey Camiinde yapılan etkinlikte Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Osman Alcan ” Yaz Kuran Kurslarımıza giderek başarı ile bitiren 70 öğrencimize Beşiktaş forması hediye ettik. Bunun yanı sıra cami cemaatimize ve öğrencilerimize pilav ve ayran ikramımız oldu. Hedefimiz gelecek yıl tüm takımların dernekleri birleşerek bunu yaymak ve Kuran kurslarına olan ilgiyi arttırmaktır.” dedi.

İlçe Müftüsü Ali Gülbağcı ise yaptığı açıklamasında Beşiktaşlılar Derneğine teşekkür ederek ” Yapılan etkinliği çok manidar buluyoruz. Kuran kurslarına olan ilgiyi arttırmak için yaptıkları bu etkinliğin Fenerbahçe-Galatasaray ve diğer takımlarımız tarafından da desteklenmesini bekliyoruz.” dedi.

Etkinliğin hazırlanmasında ve formaların alınmasında büyük destek olan iş adamı Cengiz Uysal ise amaçlarının yaz Kuran Kurslarının teşvik edilmesi, Hatim edilmesinin teşvik edilmesi olduğunu belirterek “ İnşallah gelecek yıl tüm takımlarımız ile birlikte daha büyük bir organizasyon yapacağız ve tüm öğrencilerimize tuttukları takım formalarını hediye edeceğiz.” Dedi.

Malkara Beşiktaşlılar Derneği, Gazi Ömer Bey Camiinde yapılan etkinlikte 70 öğrenciye forma ile birlikte 500 kişilik pilav ikramında bulundu.

malkarasonhaber

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *