Maçın yıldızından açıklama

Fenerbahçe'nin Eskişehirspor karşısında aldığı galibiyette önemli rol oynayan kaleci Mert Günok, takımın ve galibiyetin bir parçası olduğu için mutlu olduğunu söyledi.

Maçın yıldızından açıklama

Maçın ardından açklamalarda bulunan Mert Günok, "Teknik ve taktikten çok 3 puana ihtiyacımızın olduğu anlardan biriydi. 3 puanı aldığmız için mutluyuz. Artık seri galibiyetlere başlamamız gerekli diye düşünüyoruz. Güvenimizin gelmesi açısından da önemliydi. Takımın ve bu galibiyetin bir parçası olduğum için de mutluyum." ifadelerini kullandı.

Bugüne kadar 4 penaltı kurtardığı hatırlatılan Mert, "Penaltı ekstra bir olay maç içinde, başarılı olduğum için mutluyum." karşılığını verdi.

"Volkan'ın tekrar kaleyi devralması seni nasıl etkiler?" şeklindeki soruya ise Mert, şu cevabı verdi: "Ben bu maçları oynayana kadar Volkan ağabey ilk kaleciydi. Hocamızın kararı, kaledeki değişiklikte ise kırgınlık yaşamam. Ben aynı şekilde çalışmalarıma devam edeceğim."

Galibiyeti getiren golü atan Dirk Kuyt da zor bir dönemden geçtiklerini kaydederek, "Ard arda iki maç kaybettiğimiz bir dönemde 3 puan çok önemliydi. Belki çok iyi oynamadık; ama takımın sonuna kadar savaştığını ve iyi mücadele ettiğini söylemek istiyorum. Takımımla gurur duyuyorum. Bu mücadele ruhuyla her geçen gün daha iyi olacağımıza inanıyorum." şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.