Maç sonrası Mancini'den ilk açıklama

Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini, Ziraat Türkiye Kupası Gaziantep BŞB maçının ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Maç sonrası Mancini'den ilk açıklama

Türkiye Kupası 4. Tur maçında G.Antep BŞB.'yi penaltılarla geçen Galatasaray'da teknik direktör Roberto Mancini taraftarın tepkisini haklı bulduğunu ve anlayışla karşıladığını ifade etti. İtalyan hoca Sneijder ve Muslera'nın Juventus karşılaşmasında sahada olmasını umduklarını söylerken Gaziantep BŞB. maçının 2-0'dan 2-2'ye geleceğini düşünmediğini söyledi. "Kupa maçları her zaman tehlikelidir. Türkiye'de oynadığımız son maçın ardından 48 saat geçti. İlk yarı skora giden bir Galatasaray vardı. Gol pozisyonlarını gole çevirip maçı bitirmemiz gerekiyordu. Ancak değerlendiremeyience böyle enteresan şeyler olabiliyor." "Sonuçta 11 tane yeni oyuncuyla oynuyorsunuz. Ne olursa olsun oynadığınız zaman ciddi olmanız gerekiyor. Ve girdiğiniz pozisyonları değerlendirmeniz gerekiyor."
SNEIJDER OYNAYACAK MI?
" Taraftar bir takım için çok önemli bir unsur. Belli bir fedakarlık yaparak buraya geliyorlar. Para verip bilet alıyorlar. Mutlu olmadıklarında düşündüklerini söyleme hakları var, normal. "Her zaman Sneijder'den konuşuyoruz. Yarın kendisi gelecek. Ümit ediyoruz ki Juventus maçına kadar daha iyi bir yüzdeye sahip olacak. Yüzde yüz oynayabilir mi, sanmıyorum ancak yüzde 60 bile olsa Sneijder her zaman Sneijder'dir."
"DÜRÜST OLMAK GEREKİRSE..."
"Şu anda aklımızda olan sadece Aralık sonuna kadar oynayacağımız topla 6 maç. Sadece bunu düşünüyoruz. Muslera da Sneijder'le beraber. Umut ediyoruz ki Muslera Cuma günü büyük ihtimalle oynayacaktır." "Daha önce belirttiğim gibi transfer alanında konuşmak için doğru bir zaman değil. Ligin 2. bölümüne daha iyi bakabilmek için bu maçlardan iyi sonuçlar almamız gerekiyor." "Maçın genelinde 2-0 önde olan ve birçok pozisyona giren Galatasaray vardı. Dürüst olmam gerekirse maçın 2-2 olacağını düşünmemiştim. Ayrıca 48 saat önce lig maçına çıkan oyuncular vardı. Onları da oynatmak istemedim. Bir sonraki lig maçını da Cuma oynuyoruz. Risk almak istemedim"sporx

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir