Lütfi Arıboğan, 'Sneijder'ı satmayacağız'

Galatasaray'ın 2 numarası Lütfi Arıboğan, Hollandalı için Başkan Ünal Aysal gibi konuştu.

Lütfi Arıboğan, 'Sneijder'ı satmayacağız'

Biz Sneijder'dan çok memnunuz. Kendisi de kalmak istiyor. 25 milyon euro da verseler Sneijder bu sezonu tamamlayacak. Drogba da 1-2 sezon kalacak. G.SARAY'DA CEO Lütfi Arıboğan, Kanaltürk'te katıldığı Lig Gecesi programında önemli açıklamalar yaparken, transfer konusunda net mesajlar verdi. İşte CEO Lütfi Arıboğan'ın A'dan Z'ye transfer raporu: “Hem Türk hem de yabancı oyuncularla ilgili bir değerlendirmemiz daha olacak. Bu yönetim kurulu düzeyinde olacak. Gerekli transfer hamlelerini yönetim kurulu kararı ile yapıyoruz. Teknik direktörümüzün raporu da bize yol gösteren en önemli unsur oluyor. Bizim iyi bir kadromuz var. Yükselen bir grafiğimiz var. Bu takımın ihtiyacı olan yerlere nokta atışı transfer yapmak istiyoruz. 2-3 tane olabilir ama rakam vazgeçilmez değil, değişebilir. 
DROGBA 2 SEZON DAHA KALABİLİR
Drogba ile ilgili bir sorunumuz yok. Kişiliği ve sporculuğuyla çok önemli bir isim, önemli bir yıldız. Bize de katkısı büyük. Kendisiyle devam etmek istiyoruz. 1 yıl mı olur, 2 yıl mı olur bunu konuşuyoruz. Futboldan sonraki dönemde de bizimle olmasını umuyorum. Saha dışında neler olur bilemiyoruz. Hem Drogba hem de Sneijder saha içinde ve saha dışında bize büyük katkılar sağlıyor. Sneijder'a devre arasında 25 milyon euro teklif etseler dahi sezon sonuna kadar satma düşüncemiz yok.
G.SARAY MORATTİ'DEN DE İZİN ALDI
Mesela Sneijder transferinde oyuncuyla görüşmeden önce başkan Moratti'den randevu aldım ve görüşme yaptım. Moratti'ye şunu söyledim: ‘Biz Sneijder'ın sizden ayrılmak istediğini duyuyoruz. Böyle bir şey varsa randevuyu siz ayarlayın oyuncuyla görüşmek istiyoruz.' Bu görüşme sonrasında Moratti çok memnun oldu ve Wesley Sneijder'la görüşmemize izin verdi.
DANY, RİERA VE AMRABAT BELİRSİZ
Dany henüz kiralanmadı. Karabükspor oyuncuyla görüşmek için izin aldı. Riera ve Amrabat'la ilgili de herhangi bir gelişme yok. Bruma bizim için stratejik bir transferdir.
HAKAN ÇALHANOĞLU BİZİ MUTLU ETTİ
Hakan Çalhanoğlu ile yakından ilgileniyoruz ama dengeli hareket ediyoruz. Yönetim kurulumuzun onayı ve şartların uygun olması gerekiyor. Mali disipline dikkat ediyoruz. Hakan'ın G.Saray ile ilgili yaklaşımı bizi mutlu etti. Aynı ilgi Telles'te de var. Kulübü de onun mesajını almıştır inşallah. Rhodolfo ile ilgili bir yorum yapmak istemiyorum. Serdar Aziz'e bir ilgimiz söz konusu ama Bursaspor bırakmak istemiyor.
TARIK ÇAMDAL İLE İMZA ATMADIK
Tarık Çamdal konusu çok fazla speküle ediliyor. Biz Eskişehirspor'la dost kulübüz. Mancini'nin arzu ettiği oyunculardan. Ancak biz Tarık'la ön protokol imzalamadık. Mancini'nin olumlu fikri çıkınca Mesut başkanı aradım ve Tarık'ın durumunu sordum. Eskişehirspor'un müsaadesi olmadan bir hamle yapmayız. Etik detaylara çok dikkat ediyoruz.”
2020'YE DEK MUSLERA
Lütfi Arıboğan, Kanaltürk'teki programda Muslera için şu açıklamayı yaptı: “Muslera ile geçen hafta sözleşme uzatma konusunda prensip anlaşmasına vardık. KAP'a bildirdikten sonra detaylarını açıklayacağız. Satış konusu yazın tekrar gündeme gelirse konuşuruz.” İşte bu sözlerin şifresi: G.Saray, elini çabuk tutup M.United, PSG ve Barcelona gibi devlerin istediği Muslera'yla 2014'te biten sözleşmeyi 2020'ye kadar uzattı.  Yıllık 2.5 milyon euro alan Muslera, 3.5 milyon euro para kazanacak. Ancak Aslan, 2014 Brezilya'da Muslera'yı 30 milyon euro teklif gelirse satmaya hazır.
ARENA GALATASARAY'INDIR
DEVLETLE küslük olmaz. TT Arena bizim stadyumumuz. Bu tarz görkemli stadyumların bebeklik dönemlerinde böyle sorunlar oluyor. Çim, ısınma, drenaj gibi sorunları sırayla yaşıyoruz. Çatıyla ilgili bölümü de spekülasyon haline getirmemek lazım. Stat yapılmadan önce hazırlanan projelerde farklı farklı maddeler varmış. Bu maddeleri kabul ya da reddetmek suni olur. Çatının kapanmasıyla ilgili keyfi bir tutumumuz yok. Fiziki şartlardan dolayı sorunlar vardı ilk yıllarda. Hemen paldır küldür yapmak mümkün değil. Spor Genel Müdürlüğü ile görüşüp bir çözüm buluruz. Bu stat G.Saray'ındır.
NE İSA'YA NE MUSA'YA...
3 TEMMUZ süreci sıkıntılı günlerdi. Federasyon yönetmek kolay değildir. O konuda yapılan soruşturma Avrupa'da yapılan en geniş soruşturmalardan biriydi. Toz duman bir dönemdi. Etik dışı davranışlar oldu. Sabır ve anlayışla karşıladım insanların davranışlarını. Türkiye'de ne Musa'ya ne de İsa'ya yaranamazsınız. Biz süreci iyi yönettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir