Kenan Sofuoğlu ikinci oldu!

Dünya Süpersport Şampiyonası'nda ülkemizi temsil eden Milli motosikletçimiz Kenan Sofuoğlu, İngiltere'nin Donington Park Pisti'nde düzenlenen sezonun 5.yarışında 2.oldu.

Kenan Sofuoğlu ikinci oldu!

Motosiklette Dünya Supersport Şampiyonası'nın beşinci yarışını Yakhnich Motorsport takımından Büyük Britanyalı Sam Lowes kazandı, milli sporcu Kenan Sofuoğlu ise ikinci oldu.

İngiltere'deki Donington Park Pisti'nde yapılan 22 turluk mücadeleye ilk cepte başlayan Büyük Britanyalı Lowes, büyük bölümünü önde götürdüğü yarışı 33 dakika 37.767 saniyede tamamladı ve bu sezon 3. birinciliğini elde etti.

Yarışa iyi bir atakla başlayan Florian Marino, Lowes ve ikinci cepteki Kenan Sofuoğlu'nu geride bırakarak liderliğe yerleşti. Ancak geçen yıl Donington Park'ta yapılan yarışta yine birinciliği elde eden Britanyalı pilot Lowes, üst üste en iyi tur zamanlarına imza atarak liderliği geri aldı.

Büyük Britanyalı Christian Iddon'un motoruna temas etmesiyle dengesini kaybeden ama çabuk toparlanarak yarışa devam eden Kenan Sofuoğlu, 5. sıraya gerilese de birkaç tur sonra Lowes'un arkasında ikinci sıraya yerleşti. Lider Lowes ile Kenan Sofuoğlu arasındaki fark 10. turda 7, 15. turda ise 10 saniyeye kadar çıktı.

Büyük Britanyalı rakibi ile farkı kapatamayan milli sporcu, 33 dakika 48.872'lik zamanlamasıyla ikinci, İtalyan Roberto Rolfo da 33 dakika 52.295'lik performansıyla üçüncü oldu. Donington Park'ta elde ettiği ikincilikle 20 puan alan Sofuoğlu, pilotlar klasmanında Lowes'un ardından ikinci sıraya yerleşti.

Sezonun bir sonraki yarışı 9 Haziran Pazar günü Portekiz'deki Portimao Pisti'nde koşulacak.

Dünya Supersport Şampiyonası'nın beşinci ayağı sonrasında pilotlar ve markalar klasmanındaki sıralama şöyle oluştu:

- SÜRÜCÜLER KLASMANI

1. Sam Lowes (Büyük Britanya)  95 puan

2. Kenan Sofuoğlu (Türkiye)        65

3. Fabien Foret (Fransa)              61

4. Lorenzo Zanetti (İtalya)            53

5. Michael VD Mark (Hollanda)   49

6. Luca Scassa (İtalya)               45

7. Roberto Rolfo (İtalya)              38

8. Andrea Antonelli (İtalya)         37

9. Jack Kennedy (İrlanda)          34

10. Florian Marino (Fransa)        31

- MARKALAR KLASMANI

1. Kawasaki    110 puan

2. Yamaha      103

3. Honda          78

4. MV Agusta   38

5. Suzuki           9

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir