Katılabilmek için çok çalışacağız

Kasımpaşa'nın başarılı futbolcusu Elyasa Süme, geçtiğimiz sezon Avrupa kupalarına katılmayı kılpayı kaçırdıklarını ve bu sene ise katılabilmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Katılabilmek için çok çalışacağız

Kasımpaşa'nın Kemerburgaz Tesisleri'nde yeni sezon hazırlıklarını sürdüren tecrübeli oyuncu Elyasa Süme, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Çok güzel bir kamp dönemi geçirdiklerini ifade eden Süme, "Çok iyi bir kamp süreci geçiriyoruz. Yeni bir tesisimiz var, şartlar çok mükemmel. Hava şartları da iyi fazla bir sıcaklık yok şu aralar. Takıma yeni katılan çok kaliteli arkadaşlar da var. Geçen sezondan daha güçlü bir takım göreceksiniz inşallah. Uyum sürecini de çok çabuk atlattık. Çünkü yeni gelen arkadaşların hepsi çok kaliteli ve sıcakkanlılar. Bu da uyum sürecini kolaylaştırdı. Onun için çalışmalarımız çok iyi gidiyor." diye konuştu. Önümüzdeki hafta Avusturya'ya gideceklerini ifade eden Süme, ikinci etap kamp çalışmaları için hazırlık maçları olacağını söyledi. Zaten bu sene hedeflerinin Avrupa olduğunu belirten Süme, geçtiğimiz sezonda ise kılpayı kaçırdıklarını, bu sene de iddialı olduklarını ve onu da bu sene başaracaklarını söyledi. Takıma yeni katılan Ryan Babel ve diğer oyuncular için ise Elyasa Süme, "Sadece Ryan Babel değil yeni gelen tüm arkadaşların hepsi birbirinden kaliteli. Ama Babel'e gelindiği vakit iki hazırlık maçında attığı gollerle ne kadar kaliteli olduğunu gösterdi. Bu da takımda gücümüze güç katacaktır. Ama bu diğer arkadaşlar için de geçerli. Önemli olan ise takım olmak. Bunu geçtiğimiz sezonda da gördük. Bireysel değil de takım olarak mücadele edersek sezon boyunca daha da başarılı oluruz." şeklinde konuştu.

Takımda bu sene forma rekabetinin artacağının hatırlatılması üzerine ise başarılı oyuncu Süme, "Rekabet her zaman iyidir. Performansı artırır bunu da hep söylerim. Hepsi bir birinden kaliteli oyuncular herkes birbirini tamamlıyor. Bu da takıma kesinlikle olumlu yansıyacak. Sadece benim için değil diğer takım arkadaşlarımız için de bu geçerli. Kimsenin forması garanti değil. O yüzden tatlı bir rekabet olacak. Bu da takıma ve sonuçlara olumlu yansıyacaktır." diyerek sözlerini tamamladı.

OSCAR SCARİONE: GOL KRALI OLMA DİYE BİR HEDEFİM YOK

Takıma yeni katılan ve geçtiğimiz yıl İsviçre'de gol kralı olan Ezequiel Oscar Scarione ise kensisi için yeni futbol döneminin başladığını ve hazırlıklarında çok iyi gittiğini ifade etti. Başarılı oyuncu, takım arkadaşlarını nasıl bulduğu ile ilgili ise şunları ifade etti: "Şu an bir kaç tane hazırlık maçlarımız var. O zaman birbirimizle daha çok tanıyıp kaynaşacağız. Şu an ise sadece çok idman yapıyoruz ve birbirimizin nasıl oynadığını öğreniyoruz."

Geçtiğimiz yıl İsviçre Lig'inde gol kralı olan Arjantinli Ezequiel Oscar Scarione, Türkiye'de gol yarışına girme gibi bir düşüncesinin olmadığını ve sadece takımı düşündüğünü belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir