Kasımpaşa'nın kaptanı Ernst, hedef büyüttü

Spor Toto Süper Lig'de 2012-2013 sezonunu 6. sırada bitirerek tarihinin en başarılı dönemini yaşayan Kasımpaşa'da kaptan Fabian Ernst, yeni bir takım olarak önemli bir iş başardıkları söyledi.

Kasımpaşa'nın kaptanı Ernst, hedef büyüttüAlman futbolcu Ernst, AA muhabirine yaptığı açıklamada, zor bir sezon geçirdiklerini ve lige yeni yükselmiş bir ekip olarak sezonu 6. sırada bitirdikleri için mutlu olduklarını belirtti.

İstikrarlı bir sezon geçirdiklerini vurgulayan Ernst, "Sezona yepyeni oyuncularla yeni bir takım olarak başladık ama iyi bir iş çıkardık. Bizim için hedef zaten ligi ilk 8 sırada bitirmekti. Bu hedefimizinde üstüne çıkarak ligi 6. sırada bitirdik ve bu da başarılı bir sonuç. Tabii ki biraz daha yukarı sıralarda olabilirdik. Bunun için elimize fırsatlar da geçti. Bu şansları değerlendirebilsek belki gelecek sezon için Avrupa kupalarına katılabilirdik ama olmadı. Sonuçta başarılı bir sezonu geride bıraktık" diye konuştu.

-"Kasımpaşa'da çok mutluyum"-

Kasımpaşa forması altında çok mutlu olduğunu dile getiren Ernst, lacivert-beyazlı kulüpte daha büyük başarılar yaşayacağına inandığını kaydetti.

Alman futbolcu, gelecek sezon kendilerinden beklentilerin arttığını anlatarak, "Aslında Kasımpaşa takımı yeni bir başlangıç yaptı. Bu başlangıcın içinde ben de olduğum için mutluyum. Gelecek sezon daha iyi yerlere geleceğimizden şüphem yok. Buranın kaptanı olarak bu kulüpte forma giydiğim için çok mutluyum" diye konuştu.

Gelecek sezon daha iddialı bir takım olacaklarını da vurgulayan lacivert-beyazlı takımın kaptanı, beklentileri karşılayacaklarını kaydetti.

-"Lig çok kaliteli geçti"-

Sezon başında, 2,5 sezon formasını giydiği ve lig şampiyonluğu yaşadığı Beşiktaş'tan lacivert-beyazlı kulübe transfer olan Ernst, ligin bu yıl çok kaliteli geçtiğini dile getirdi.

Çok iyi futbolcuların artık Türkiye'yi tercih ettiğini aktaran tecrübeli futbolcu, "Ligin kalitesi çok yükseldi. Büyük takımların transferlerine bakınca bunu görüyoruz. Diğer takımlar da bunun altında kalmadı ve çok iyi kadrolar kurdu. Puanlar birbirine çok yakındı. Kesinlikle zevkli, çekişmeli ve kaliteli bir sezon geçirdik" ifadelerini kullandı.

Kendisini de değerlendiren Alman futbolcu, istediği gibi olmasa da iyi bir performans gösterdiğini söyleyerek, "Performansımdan çok memnun kaldığımı söyleyemem ama takım için oynadım. Fena bir sezon geçirmedim ama daha da iyi olabilirdim. Sonuçta burada önemli olan takımın başarısı. Ben de bu takımın kaptanı olarak elimden geleni yaptım ve yapmaya da devam edeceğim" şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir