Kaka Milan'a ilaç olur

Milan'a geri dönmesi gündemde olan Kaka'nın takıma faydalı olup olmayacağı büyük tartışma konusu oldu.

Kaka Milan'a ilaç olur

Milan taraftarları, 17 Ocak 2009 tarihinde Kaka'nın takımdan ayırlacağı dedikoduları üzerine 1-0 kazanılan Fiorentina maçı boyunca Brezilyalının kalması için çaba gösterdi. Bu maçın ardından başlayan dedikodular sezon sonunda yerini ayrılığa bıraktı ve yaz aylarında Brezilyalı yıldız San Siro'ya veda etti.

Aradan 4 yıl geçti. Takımlar çok şekil değiştirdi. Ancak Milan cephesinde Kaka'ya duyulan sevgi hiç azalmamış. Milan TV'de Real Madrid ile yıldız oyuncunun transferi konusunda görüşmelere başlandığı haberinin verilmesiyle birlikte büyük bir heyecan tufanı yaşandı.

2009 yılında 120 miylon avroluk teklif gelse dahi ayırlmayacağı düşünülen Kaka, bunun neredeyse yarı fiyatına Real Madrid'e satılmıştı. Elbette Kaka'nın City yerine Real Madrid'i tercih etmesi oldukça doğal bir karardı.

O dönem 27 yaşında olan Kaka, formunun zirvesindeydi. Takımda yerini doldurması beklenen isim ise Fransa'nın en büyük yıldızlarından biri olan Zidane'dı. Başlangıçta işler çok iyi başlasa da ilerleyen günlerde form düşüklüğü ve üst üste gelen sakatlıklarla birlikte Kaka'nın takımdaki konumu sorgulanmaya başladı. Cristiano Ronaldo'nun müthiş formu da bu duruma tuz biber oldu ve Kaka geri plana itildi.

Kaka'nın yaşadıkları Milan'dan ayrılarak Chelsea'ye giden Andriy Shevchenko'nun yaşadıklarıyla neredeyse tamamen aynıydı. İngiltere'de tutunamayan Sheva'nın geri dönme ihtimali de benzer bir heyecan yaratmıştı.

"Kaka'nın geri dönme ihtimali eski sevgiliyle barışma durumuna çok benziyor. Herhangi bir somut gelişme olmadan daha fazla heyecan yaratmanın bir anlamı yok." ifadeleriyle Gianfranco Barbato tansiyonu biraz olsun düşürdü.

"Böyle tekrar buluşmalar eski güzel hatıraların gölgesinde düşünülür. Ancak aradan çok zaman geçti. Şu an ne Milan 2007'deki Milan ne de Kaka 2007'deki dünyanın en iyi oyuncusu olarak görülen Kaka. Eminim çok kişi Kaka'yla birlikte eski günlere dönmenin hayalini kuruyor."

"Ancak gerçekler bu kadar toz pembe değil. Elbette hala dünyanın en önemli oyuncularından biri ama bizi tek başına zirveye çıkarabilecek düzeyde değil. En iyisi güzel anıları geçmişte bırakmak ve önümüze bakmak.Kaka şu an 30 yaşında. Milan ise Avrupa'nın en büyüğü olmaya çalışan takımın bir hayli uzağında. Hem kadro hem de kulüp olarak bir geçiş süreci yaşanıyor.
Milan'ın ilacı Kaka değil. Kaka'nın gelişi büyük bir heyecan yaratabilir ama takımın gidişatına ciddi bir etki yapamaz. Çünkü o günler geride kaldı. "