İnönü'ye ilk kazma 2 Haziran'da

BJK İnönü Stadı'nın yeniden yapılması projesinde ihaleleri kazanan firmalarla sözleşmeler imzalandı.

İnönü'ye ilk kazma 2 Haziran'da
İhale Komisyonu Başkanı ve Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi ile Beşiktaş İnşaat ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü M. İhsan Coşkun'un birlikte katıldığı imza töreni, Akaretler'deki kulüp binasında yapıldı.
İmza töreni öncesinde açıklamalarda bulunan Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, "Beşiktaş camiamızın yıllardan beri üzerinde çalıştığı ve yapmayı arzuladığı sportif anlamdaki mabedi stadımızın yenilenmesi, Beşiktaş'a yakışır bir şekilde inşaatın bitirilmesiyle ilgili çalışmalarımız, izin ve ihalelerle ilgili bir noktaya gelindi. Bunu açıklamaktan dolayı gurur duyuyorum. Allah bana nasip etti. İnşallah bitmiş halinin mutluluğunu, güzelliğini yaşarız" diye konuştu.
BJK İnönü Stadı'nın 2002 yılından beri yenilenmesinin planlandığını dile getiren Çebi, "Yönetime geldiğimiz 2012 Mayıs ayından itibaren ısrarla ve kararlı bir şekilde çalışmaları yeniden başlatılmış olup, 1 senesi dolmak üzere olan sürecin sonunda muvaffakiyet elde edilmiştir. Devletimiz tarafından gerekli olan müsadeler sonuçlandırılmıştır" dedi.

“YIKIM 2 HAZİRAN’DA BAŞLAYACAK”

Ahmet Nur Çebi, yıkıma 2 Haziran'da başlanacağını belirterek, "İnşaatın yapılmasıyla ilgili bir sürece girdik. Bu sürecin başlangıcında yapımıyla ilgili hizmetleri verecek firmalarla Beşiktaş’ın menfaatleri göz önünde bulunarak ihaleler yapıldı. Hafriyat ve yıkım ihalesi inşaatın başlamasıyla ilgili 3 önemli süreç tamamlanmıştır. Şeffaf, adil bir ihale komisyonu ile tamamladı. Böyle bir hizmette bulunma şansını yakaladığım için çok mutluyum. İleride çocuklarıma 'burada benim de emeğim var' demek gurur verici olacak" şeklinde konuştu.

“MAÇLARIMIZI İSTANBUL İLİ SINIRLARI İÇİNDEKİ STATLARDA OYNAMAYI ARZULUYORUZ”

İkinci başkan Çebi, yeni sezonda maçların nerede oynanacağı yönündeki sorulara ise, “Tercihimiz, Beşiktaş’ın taraftarını da kucaklayabilecek bir stat olmasıdır. Olimpiyat Stadı'nda oynama alternatifi de bunlardan bir tanesi, ama bu son tercihimiz olur" şeklinde cevap verdi.

İHSAN COŞKUN: “AĞUSTOS AYINDAN İTİBAREN YOĞUN BİR ÇALIŞMAYA BAŞLANACAK”

Beşiktaş İnşaat ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü M. İhsan Coşkun ise, stadyum inşaatının 16 ayda tamamlanacağını ve her türlü koşulu düşünerek bu süreyi belirlediklerini anlattı. Coşkun, daha önce Türkiye'de ve yurt dışında stadyum inşaatlarında deneyim sahibi firmaları bulduklarını belirtti ve Ağustos ayından itibaren yoğun bir çalışmaya başlanacağını vurguladı.

"OLİMPİYAT STADI SON ALTERNATİF"
 

Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Cebi, BJK İnönü Stadı'nın bu sezon yenilecek olaması ile Beşiktaş'ın maçlarını İstanbul'daki statlardan birinde oynayacağını ama Olimpiyat Stadı'nın da son alternatif olduğunu söyledi.

BJK İnönü Stadı'nın yeniden yapılması projesinde ihaleleri kazanan firmalarla sözleşme imza töreninde, Beşiktaş 2. Başkanı Ahmet Nur Cebi basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Basın mensuplarının borç ödemeleri konusuyla ilgili sorusuna Cebi, 31 Mayıs 2012'den Mayıs 2013'e kadar 156 milyon 266 bin TL ödeme yapıldığını belirterek, “2012-2013 sezonu kulüp faaliyetleri için 62 milyon TL harcama yapıldığını ve 22 milyon dolar banka kredisinin kapatıldı” dedi.