İmparator’la 40 yıl

Taraftar grubu ultrAslan, Fatih Terim’in Galatasaray’a olan bağını resmiyete döküşünün 40. yılında, İmparator’un kazandığı başarıları anlatan bir makale yayımladı.

İmparator’la 40 yıl

Sarı kırmızılı taraftar grubunun yayımladığı makalede şu ifadeler yer aldı: Bu millet dillere destan olacak kahramanlıklar yaşamış, her alanda akla hayale gelmeyecek işleri aklını cesaretini ve ruhunu harman ederek başarmıştır. Bunları yaparken de çok büyük liderler, dünyanın gıptayla izlediği önderler yetiştirmiştir. Yakın tarihimizin en önemli liderlerinden biri de hiç şüphesiz İmparator Fatih Terim’dir. Adana Demirspor’dan Galatasaray’a geldiğinde rahmetli Taçsız Kral’ımızın yanında imzasını atan İmparator, o gün aslında yüreğindeki Galatasaray mührünü, kağıda bir daha hiç çıkmayacak şekilde işlemiştir. Galatasaray, Türk futbolunu özellikle 80’li yılların sonu ve 90’lı yılların başında Avrupa’ya taşıyan ve çıtasını sürekli yükseğe koyan bir takım haline gelmiş ve kuruluş amacı olan “Türk olmayan takımları yenmek” gayesini sürekli olarak gerçekleştirmeye başlamıştı. Tam da bu noktada Milli takımı 1991 Akdeniz Oyunları’nda finale taşıyan, A Milli Takımı tarihinde ilk kez eleme gruplarından çıkarıp Euro 96’ya katılmasını sağlayan Galatasaray’ın kaptanı Fatih Terim, Galatasaray’ın bu gayesine birebir uyduğundan olsa gerek 1996-1997 sezonunun başında göreve geldi. Kırılmadık rekor, kaldırmadık kupa bırakmadı. Milli takımlardaki başarısıyla sadece Galatasaray’ın değil tüm Türk futbolunun seviyesini yükselten İmparator, Galatasaray tarihinde unutulmayacak izler bıraktı. Futbolcu olduğu dönemde Galatasaray taraftarlarının yaşadığı şampiyonluk hasretini sahada bizzat hisseden İmparator, Teknik Direktörlük döneminde 8 sezonun 6’sında şampiyonluk yaşayarak tribünlerle doyasıya kutlama şansını yakaladı. Bu ülkede bir takımın Avrupa’da diğer tüm takımların üzerine çıkabileceğini ispatladı.

"SIFATLARA SIKIŞTIRILAMAYACAK KADAR BÜYÜK BİR KARAKTER"

Fatih Terim; sadece bir futbolcu, teknik direktör, genel kurul üyesi sıfatlarına sıkıştırılamayacak kadar büyük bir karakterdir. Adının hakkını sonuna kadar vererek önce gönülleri ardından da fethettiği gönüllerle bir olup Avrupa’yı fethetmiş, imkan verilmeyen işlerde “tek ihtimali olan” adamlar yetiştirmiştir. Bu milleti ileriye taşıyan tüm liderler gibi hayatını önderi olduğu topluluğun başını dik tutmaya adamış, vazgeçmemeyi öğütlemiş ve heyecanını her daim diri tutmayı başarmıştır.

Galatasaray’a olan bağını resmiyete döküşünün üzerinden geçen 39 yılda bizi kişiliğiyle, duruşuyla ve başarılarıyla gururlandıran İmparator Fatih Terim’in, 40. Yılında ve daha nice senelerde de Galatasaray armasına hizmet etmesini diliyor, Galatasaray’a gönül vermiş milyonlarla omuz omuza yeni destanlar yazacağına inanıyor ve kendisinin Kopenhag’da öğrencilerine haykırdığı gibi tüm Galatasaraylılar haykırıyoruz: Allah yardımcınız olsun”

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir