Hamzaoğlu'ndan Sneijder'e: "BAVULUNU TOPLA!"

Hamza Hamzaoğlu, Sneijder ile Florya'daki ilk karşılaşmalarını ve Hollandalı yıldıza yaptığı esprisiyi anlattı.

hamzaoglu: sneijder'e bavulunu topla dedim!Hamza Hamzaoğlu, Galatasaray Dergisi'ne veridği röportajda o gün yaşananları ve Sneijder'e yaptığı "Bavulunu toplayıp gidiyorsun" esprisini anlattı.
"BAVULUNU TOPLAYIP GİDİYORSUN DEDİM"

Sneijder ile ilk antrenmanda çekilen ve çok konuşulan fotoğrafın hikâyesinin sorulması üzerine Hamzaoğlu, konuşmaya espriyle girdiğini belirterek "Ona 'Ben yönetimle konuştum, birazdan aşağıya iniyorsun, bavulunu toplayıp gidiyorsun' dedim. Şöyle bir baktı, sonra güldük... Şakalaştık yani. Aralarmızda bir sorun yoktu zaten" dedi.

Sneijder hakkında televizyonda yaptığı sert eleştiriye de açıklık getiren Hamzaoğlu, iğneyi futbolcusuna, çuvaldızı kendine batırdı: "O an için onun da yaptığı açıklama yanlıştı, ben de biraz ileri gittim. Benim amacım bir milli takım hocası olarak onun söylediğine karşılık bizim oyuncularımızı korumaktı ama ben zaten onu tasdik ettim, “evet bizim oyuncularımız üç kere topu dürtmeden vermiyor ama biz de onun için yabancı oyuncu getiriyoruz” diye. Ama bu sadece Sneijder ile alakalı değil.

Biz niye büyük paralar vererek transfer yapıyoruz yurt dışından? İyi oldukları için. Bizim oyuncularımız o seviyeye gelemedikleri için. Yoksa aynı seviyede olsak niye alalım dışarıdan?

O anda Sneijder’ın Dünya Kupası’na giderken bu şekilde bir demeç vermesine kızmıştım aslında ama orada ben de biraz ileriye gittim tabii, bunu da daha önce söyledim. Çünkü benim düşüncem buraya gelen yabancı oyuncularla ilgili genel bir söylemdi, bunu sadece Sneijder özelinde söylemek istemedim. Bizim hiçbir oyuncuyla bir sorunumuz olamaz. Biz burada kurumların iyi olması için çalışıyoruz.

Ben aşağıda oyuncularıma kızdığım zaman da onların şahsına hiçbir kastım olmaz. Takım içindeki oyununa karşı bir tepkim olabilir ancak. Kızarım, düzeltmeye çalışırım, yapmadığı zaman söylerim ama asla kişisel olarak hiçbir oyuncumla sorunum olamaz"

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir