Haluk Ulusoy'dan Demirören'e sert sözler

Eski Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Haluk Ulusoy, Türk futbolunun adeta yerlerde süründüğünü iddia ederek, "Herkes TFF Yönetim Kurulu'ndan güven tazelemesini istiyor. Demirören adına üzülüyorum" dedi.

Haluk Ulusoy'dan Demirören'e sert sözlerUlusoy, JW Marriott Otel'de gerçekleştirilen TFF Olağan Mali Genel Kurulu'nun ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in Spor Toto Süper Lig şampiyonluk ve Ziraat Türkiye Kupası'nı veremediğini söyledi.

Demirören'in Beşiktaş'ın maçlarına dahi gidemediğini vurgulayan Ulusoy, "Durum böyleyken, Türk futbolunda birlik ve beraberliği nasıl sağlayacak?" diye konuştu.

Şike sürecine de değinen Ulusoy, "Aylar evvel 'bu iş bitti' denilmişti ama bitmedi. Bitmesi de mümkün değildi. Mahkeme ile federasyon kararlarının birbiriyle tutar hiçbir yanı yok" ifadesini kullandı.

-"Artık bırak git"-

"Bütün dünyaya rezil olduk, olmaya da devam ediyoruz" diyen Ulusoy, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"UEFA, benim anladığım kadarıyla mahkeme kararlarına istinaden iki kulübü disiplin kurullarına sevk etti. Korkum, bundan sonra adı geçen diğer kulüpleri de disiplin kuruluna sevk etmesi. Kendi ülkemizde şike kararlarını veremez hale geldik. Türk futbolu yerlerde sürünüyor. Herkes, TFF Yönetim Kurulu'ndan güven tazelemesini istiyor. Hiç kimse, yönetime güvenmiyor. Demirören adına üzülüyorum. Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun konuşmalarına cevap veremiyorsan, artık bırak git. Ya bu işi yapacaksın ya da bırakıp gideceksin."

Ulusoy, TFF'nin başkan vekili Ufuk Özerten'e terk edildiğini öne sürerek, "50 bin lira maaş alıyor. Ben böyle bir şey görmedim. Kendisi benim gözümde memur. Maaş alıyorsan memursun. Belki yarın bana cevap vermeye kalkacak ama onun bana cevap verecek ne bilgisi, ne becerisi, ne de başarısı var. Ya işinizi doğru dürüst yapın ya da Türk futbolunun yakasını bırakın. İçeride herkes gitmeleri için bir kıvılcım bekliyor" değerlendirmesinde bulundu.