Halil Altıntop'un sözleşmesi feshedildi!

Halil Altıntop, Trabzonspor ile sözleşmesini karşılıklı olarak feshederek bonservisini aldı.

Halil Altıntop'un sözleşmesi feshedildi!

Halil Altıntop Trabzonspor'dan ayrıldı

Halil Altıntop'un Trabzonspor ile olan sözleşmesini feshederek bonservisini aldığı belirtildi.

Trabzonspor 'da beklenen ayrılık gerçekleşti. 2011-2012 sezonu öncesi bonservissiz olarak Eintracht Frankfurt takımından transfer edilen Halil Altıntop'un kulüple yaptığı görüşmede sözleşmesini feshettiği belirtildi. Geçtiğimiz günlerde kulüpten alacaklarını tahsil edebilmek için FIFA'ya başvurduğu belirtilen Halil'in kulüp yetkilileri ile yaptığı görüşmede bonservisini almak istediği Trabzonspor 'un da bu isteğe olumlu yanıt verdiği bildirildi. Kulüple yaptığı görüşmede bonservisini alan Halil'in Almanya'dan bazı teklifler aldığı da iddia edilmişti. Halil'in bu teklifleri değerlendireceği ve kariyerine Almanya'da devam edeceği kaydedildi. Konu hakkında açıklamada bulunan Trabzonspor Futbol Genel Direktörü Ünal Karaman, “Karşılıklı olarak bugün sözleşme feshedildi. İki taraf için de hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

2. sezonunu geçirdiği Trabzonspor 'da bu sezon 2 UEFA Avrupa Ligi , 10 Ziraat Türkiye Kupası ve 27 Spor Toto Süper Lig maçında sahaya çıkan Halil Altıntop bu maçlarda 9 gol atıp 8'de asist yapmıştı.

Halil Trabzonspor'a ihtar çekti!

500 bin Euro'luk alacağı için kulübe ihtar çeken Halil Altıntop'a Sportif AŞ Müdürü Sinan Zengin görevden alındığı için ödeme yapılamadı. İhtarın son günü Zengin'den imza alınarak kriz aşıldı.

Trabzonspor'da dün büyük bir krizin eşiğinden dönüldü. Bir süre önce kulübe FIFA aracılığıyla ihtar çeken Halil Altıntop az kalsın serbest kalıyordu.

Dün ihtarın son gününde yönetim milli oyuncuya ödeme yapmak için 500 bin Euro'yu buldu. Ancak ödeme yetkisi olan Trabzonspor A.Ş Genel Müdürü Sinan Zengin'in görevine son verildiği için Halil'e ödeme yapılamadı.

Yönetim Zengin'e rica ederek ödeme için son günde imza aldı ve Halil Altıntop'a 500 bin Euro ödenebildi.

HALİL ALTINTOP'UN KARİYERİ

Futbola ikizi Hamit Altıntop ile birlikte doğduğu şehrin takımın olan Schwarz-Weiß Gelsenkirchen-Süd takımında başladı. Ardından TuS Rotthausen, SG Wattenscheid 09 takımlarında amatör olarak futbol yaşantısını sürdürdü. 2003 yılında Kaiserslautern 'e transfer oldu. Burada ilk iki sezonunda istenilen performansı sergileyemeyen Halil, 2005-06 sezonunda attığı 20 golle gol krallığı yarışında Miroslav Klose'nin ardından 2. sırada yer aldı. Bu performansıyla 2006-07 sezonu başında kardeşinin takımı olan FC Schalke 04 takımına transfer olmuştur. 2010'da Eintracht Frankfurt'a transfer olan Halil'in sözleşmesi 2011 Mayıs'ında bitmiş; 2010 yaz transfer döneminde, ismi uzun süre Eskişehirspor'lu anılmasına rağmen; 22 Haziran 2011'de Trabzonspor ile anlaştığı resmen açıklanmıştır.

Kulüp kariyeri

Futbola ikizi Hamit Altıntop ile birlikte doğduğu şehrin takımın olan Schwarz-Weiß Gelsenkirchen-Süd takımında başladı. Ardından TuS Rotthausen, SG Wattenscheid 09 takımlarında amatör olarak futbol yaşantısını sürdürdü. 2003 yılında Kaiserslautern 'e transfer oldu. Burada ilk iki sezonunda istenilen performansı sergileyemeyen Halil, 2005-06 sezonunda attığı 20 golle gol krallığı yarışında Miroslav Klose'nin ardından 2. sırada yer aldı. Bu performansıyla 2006-07 sezonu başında kardeşinin takımı olan FC Schalke 04 takımına transfer olmuştur. 2010'da Eintracht Frankfurt'a transfer olan Halil'in sözleşmesi 2011 Mayıs'ında bitmiş; 2010 yaz transfer döneminde, ismi uzun süre Eskişehirspor'lu anılmasına rağmen[1]; 22 Haziran 2011'de Trabzonspor ile anlaştığı resmen açıklanmıştır.[2]

Millî takım kariyeri

Halil, Milli takım olarak Alman Millî Takımı'nın teklifini reddedip, Türkiye'yi seçmiştir. Milli takımın formasını ilk kez 30 Mart 2005 tarihinde Gürcistan'la yapılan maçta giymiştir. Milli takımla ilk golünü ise 8 Haziran 2005'de Kazakistan'a karşı atmıştır.

Halil, Türkiye'nin 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası 26 kişilik kadrosunda yer almış ancak daha sonra kadronun 23 kişiye indirilmesiyle kadrodan çıkarılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir