Hacıosmanoğlu, Trabzonspor'u yaktı!

Trabzonspor Başakanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun Juventus maçı sonrası yaptığı "Şike devam ediyor. Her yerde devam ediyor demek ki. Bizim orada hakem ayarlanıyorsa burada da ayarlanıyor" şeklindeki açıklama UEFA'yı harekete geçirdi

Hacıosmanoğlu, Trabzonspor'u yaktı!

UEFA Avrupa Ligi son 32'ye grup lideri olarak katılan Trabzonspor, İtalyan devi Juventus ile eşleşmişti. Bordo mavili takımın bir golünün sayılmadığı karşılaşmayı Torino temsilcisi 2-0 kazandı. Karşılaşmanın sonunda tüm futbol kamuoyu, Trabzonspor'un attığı nizami golün sayılmadığı ve tur şansının elinden alındığı fikrinde birleşti. Karşılaşmanın ardından Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun açıklamaları ise UEFA'yı çok hızlı bir şekilde harekete geçirdi.

UEFA hızlı davrandı

Maçın ardından Doğan Haber Ajansı'na konuşan ve "Şike devam ediyor. Her yerde devam ediyor demek ki. Bizim orada hakemler ayarlanıyorsa burada da ayarlanıyor" sözleri UEFA'yı çok hızlı bir şekilde harekete geçirdi. Geçtiğimiz günlerde Barcelona'nın Manchester City'yi 2-0 yendiği maçın ardından Pellegri'nin hakemleri eleştiren açıklamalarının ardından başlayan soruşturma, Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu için de devreye sokulacak. UEFA kaynaklarına göre bordo mavili takımın başkanı Hacıosmanoğlu'nun yaptığı şike iması, Trabzonspor'un başını ağrıtacak.

Ceza gelebilir

UEFA yetkililerinin hemen açıklamayı istedikleri ve avukatları aracılığıyla durumu inceleyecekleri ifade edildi. Bu arada karşılaşmanın Belaruslu hakemi Alexei Kulbakov ve Juventus'un da ayrı ayrı şikayetçi olma durumu da bulunuyor. Trabzonspor'un kulüp olarak UEFA nezdinde bir uyarı veya para cezası alması muhtemel gözüküyor. Soruşturmanın hızlı yapılması durumundaysa Hacıosmanoğlu'nun Juventus maçını stadyumda izleyememesi gündeme gelebilir. UEFA yetkilileri durumu titiz bir şekilde inceleyecek ve salı günü bu konuyu olağan toplantılarında gündemine alacak. Ayrıca karşılaşmanın hakemi ya da Juventus'un başvurusu olması durumunda soruşturma derinleşecek. UEFA'nın kısa zaman içinde Trabzonspor'dan savunma alması bekleniyor.

Meşale sıkıntısı

Bu arada Trabzonspor taraftarlarının 61. dakikada yaktığı meşaleler yüzünden bordo mavili takımın bir konuda daha başı ağrıyacak. Oyunun hakem tarafından durdurulması sebebiyle bordo mavili takıma saha kapatma cezası ya da son uyarı cezası gelebileceği de konuşuluyor. Eğer karşılaşmanın hakemi maçı durdurmasa ve sadece raporlarda meşale vurgusu yer alsa Trabzonspor çok az bir cezayla kurtulacaktı. Ancak yanan meşaleler dolayısıyla Trabzonspor'un ciddi bir cezayla karşılaşması da muhtemel gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir